Aj vy ste milovníčkou dobrej hudby, veľkých davov a skvelej zábavy až do rána? Letné festivaly vám ponúkajú toto všetko a ešte omnoho viac. Na Slovensku sa každoročne koná niekoľko jedinečných festivalov, ktoré lákajú fanúšikov dobrej hudby a pohody vo veľkom počte. Prinášame vám výber toho najlepšieho, čo nás toto leto čaká.

 

Festival Pohoda 2016

Jeden z najväčších a najznámejších hudobných festivalov na Slovensku je zaručene Pohoda. S návštevnosťou, ktorá sa vyšplhala na 30-tisíc ľudí, čo je na naše slovenské pomery veľmi slušné, sa dostala do popredia a drží sa na prvom mieste festivalov na Slovensku. Hlavný program tvorí síce hudba, ale môžete sa tešiť aj na divadelné či filmové predstavenia, balet i súčasný moderný tanec, prezentáciu literatúry, designu, výtvarného umenia a na diskusie z rôznych spoločenských tém. Tohtoročný 20. ročník sa uskutoční tak, ako je to už zvykom v Trenčíne na letisku v termíne 7. – 9.7. 2016. Medzi potvrdenými účinkujúcimi sú zatiaľ mená ako The Prodigy, PJ Harvey, Sigur Rós, Gogol Bordello, Parov Stelar, Saul Williams, Chicks On Speed, Spor, My Baby a mnohí ďalší. Vstupenky sú už v predpredaji a preto neváhajte, kým sú v dobrej cene.

Grape

Určite to nie je po prvýkrát, čo ste počuli slovo Grape. Ide o slovenský hudobný festival, ktorému každoročne narastá popularita. Ak ste fanúšikom svetovej indie pop/rockovej a elektronickej scény, tento festival je pre vás ako stvorený. Ako minulý rok, tak aj tento sa bude konať na letisku v Piešťanoch, kde bude pripravené i stanové mestečko. Siedmy ročník sa uskutoční v termíne 12. – 13. augusta 2016. Medzi zatiaľ potvrdených účinkujúcich patria Bloc Party (UK), Jan Blomqvist (DE), HVOB (AT). Festival si pripravil aftermovie z roku 2015, ktorý vás určite prinúti aspoň popremýšľať o zakúpení vstupenky.

Topfest

Jeho každoročnou úlohou je otvoriť festivalové leto na Slovensku, a zatiaľ sa mu v tom dobre darí, čoho výsledkom je návštevnosť a meno, ktoré si medzi festivalmi vybudoval. Pokiaľ ste fanúšičkou rockovej scény a máte radi open air akcie, 1. a 2. júla nemôžete na letisku v Piešťanoch chýbať! Pre 13. ročník pripravili organizátori veľmi príjemný line-up v podobe obľúbených skupín ako Desmod, Chinaski, Kabát, Horkýže Slíže, ale aj zahraničných interpretov: Puddle of Mudd. Tak ako každý rok sa môžete tešiť na príjemnú atmosféru, o čom vás presvedčí aj pripravený aftermovie z posledného ročníka.

Hip Hop Žije 2016

Slovenský trh myslí aj na milovníkov hip hopovej scény a práve pre nich si pripravili organizátori festival Hip Hop Žije. Festival otvorí 4. ročník a vracia sa na Zlaté piesky prvý júlový vikend, presnejšie 1. – 3. 7. 2016. Môžete sa tešiť na veľké mená ako Redman (USA), Ace Hood (USA), AZ (USA) Havoc of Mobb Deep (USA), Kontrafakt, H16, 4D, Ektor, Separ, Gramo Rokkaz, Momo, Zverina, Suvereno, Strapo, Igor Kmeťo, Billy Hollywood a veľa iných. Pri vystúpeniach si môžete odskočiť pozrieť aj sprievodný program, ktorý si festival pre svojich návštevníkov pripravil, a to napríklad: graffiti jam, streetball, break dance exhibície a súťaže, beatbox battle a veľké množstvo iných spôsobov ako sa zabaviť. Navnadíte sa s aftermovie na túto hip hopovú akciu tak ako my? 🙂

Video: Youtube