Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako asi trpia všetky zvieratá, ktoré používajú kozmetické spoločnosti na testovanie svojich výrobkov? Pred očami okoloidúcich ľudí predviedlo mladé dievča v uliciach Londýna šokujúci výkon. Za skleneným výkladom totiž pouázalo na krutosť a bolesť, ktorú prežívajú zvieratá pri testovaní kozmetických produktov bez akýchkoľvek príkras.

24-ročná umelkyňa Jacqueline dobrovoľne absolvovala bežné testovanie, ktoré spoločnosti robia na zvieratách. Počas 10-tich hodín dostala injekcie, dráždivé roztoky do očí, prežila si nútené kŕmenie a nakoniec prišla aj o svoje vlasy. Po experimente sa Jacqueline vrátila domov a dodala: „Dúfam, že ľudia budú premýšľať o tom, čo kupujú a čo všetko sa za tým skrýva.“

Touto kampaňou bojuje spoločnosť Lush Cosmetics proti testovaniu na zvieratách už mnoho rokov. Spolu s Human Society International chcú dosiahnuť úplné ukončenie týrania zvierat pri laboratórnom testovaní kozmetiky. V dnešnej vyspelej dobe im to príde ako úplne zbytočná činnosť.

Video len pre silné žalúdky si môžete pozrieť —TU—

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: YouTube