Nepochybujeme, že každá z vás pozná text tejto známej slovenskej skladby. Aj keď síce ubehol už nejaký ten piatok, odkedy bola vydaná, dodnes sa slová z jej hlavného refrénu nepotvrdili. Veď predsa, ktorý muž by sa vedel obracať a žiť bez svojej dokonalej partnerky či aspoň matky?

Vzťah tvoria vždy (minimálne) dvaja. Ak niečo nevyjde, jedno pokolenie obviňuje to druhé, no sme my, ženy, vo vzťahoch niekedy také nemožné, že je bez nás mužom naozaj lepšie? Aké najčastejšie chyby robíme, keď ,,partnerský stav single“ chlapi vnímajú prospešnejšie? O vzťahoch sa už toho popísalo mnoho. Od rád, ako si udržať partnera, ako ho nikdy nestratiť, ako byť pre neho vždy príťažlivá až po- ako ho dôstojne pochovať. Buďte si však vedomé jednej veci. Dlhodobý vzťah je ,,makačka“, ktorá sa zakladá na každodenných ústupkoch, zatnutí zubov, mlčaní, trpezlivosti, odpúšťaní, usilovnosti a kompromisoch, aby všetko, čo sa nebudovalo ľahko, vydržalo a prežilo aj tie ťažšie obdobia a búrky, ktoré nastanú. Keď už to príde, (a všetky dobre viete, že sa tak stane rýchlejšie, ako by ste chceli!) jednoznačne riešite mnohé malichernosti či zbytočnosti, ktoré muži s radosťou obchádzajú a nepokladajú za dôležité, na rozdiel od vás.

Dlhodobý vzťah je makačka!

Vyjadruje to však vašu emocionalitu, ženskosť a vaše priority. No sú malichernosti tie dôvody, kvôli ktorým partneri zúria, lebo nevedia ako zareagovať na daný problém? Sú aj toto možnosti, vďaka ktorým by nás radšej nemali a pocítili spomínaný stav blaženosti? Napriek tomu, že ste im verné, staráte sa o ich brušká a ,,iné“ potreby, s kamenným výrazom v tvári sa stiahnu zo scény okamžite, ako nazbierate odvahu a vyrukujete s vašim „problémom“. Buďte si isté, že sa ich netýka a obdobné záležitosti, ľudovo nazývané, „blbosti“, ani riešiť nebudú. Ako prísť na to, čo je pre muža prioritou a s čím ho radšej ani nezaťažovať?

Povedzme si úprimne, nech si myslia čo chcú, budete s nimi pravdepodobne hovoriť o všetkom, čo vás trápi, ťaží aj napriek možnému riziku, že váš problém zmätú zo stola. Možno ženy potrebujú vždy všetko rozoberať aj s veľkou bublinou naokolo, avšak na svete neexistuje žiadny chlap, ktorý by im nepodľahol. Či už matke, ktorá mu upečie koláč a vyperie trenky, sestre, ktorá za ním bude kedykoľvek stáť alebo tej svojej vyvolenej, ktorá mu práve máva s úsmevom a utierkou, ufúľaná od múky. Čiže záver znie: ,,Žiadny chlap bez ženy, nemôže byť blažený!“

Foto: Pinterest