Z viac ako 2,3 milióna pracujúcich Slovákov pracuje v zahraničí viac ako 130 tisíc menej ako rok. Niet sa čomu čudovať, prečo sa rozhodli odísť do zahraničia – vyššie platy, lepší životný štandard, kultúrnejšie prostredie, nižšia korupcia či priaznivejšie podnikateľské podmienky. Chceli by ste aj vy skúsiť prácu v zahraničí, ale neviete, ako sa k takémuto miestu dostať?

 

Obráťte sa na personálnu agentúru

Rada pomáhate a pracujete s ľuďmi? Láka vás práca opatrovateľky? Personálna agentúra Atena.sk vám v tejto oblasti pomôže nájsť najlepšiu prácu v zahraničí. Prečo by ste sa mali obrátiť práve na túto agentúru? Od roku 2008 má viac ako 177 tisíc spokojných klientov, pomôže vám s nájdením ubytovanie na danom mieste a neplatíte za cestu vopred. Okrem toho preskúša vaše jazykové znalosti po telefóne a budete vedieť, na čom ste bez toho, aby ste museli chodiť do kancelárie.

Práca v zahraničí

Z trónu zahraničnej pracovnej destinácie číslo jeden zosadilo Českú republiku Rakúsko. No stále viac a viac obľúbenou destináciou sa stáva Nemecko. Nie je to žiadne prekvapenie. Práca zdravotnej sestry v Nemecku vám cez agentúru Atena.sk môže priniesť zárobok až 12 € za hodinu. Keď si zoberiete, že v Nemecku zarobíte za týždeň toľko, čo na Slovensku za celý mesiac, je ťažké odolať tomuto lákadlu. Hlavne vtedy, keď máte skvelú nemčinu a nemáte na Slovensku žiadne záväzky.

Vrátenie daní v Nemecku

Kedy môžete požiadať o vrátenie daní? Nárok na vrátenie daní z Nemecka vám vzniká za týchto podmienok:

  • pracovali ste iba na polovičný úväzok
  • nepracovali ste v Nemecku dlhšie ako od 1.1. do 31. 12.
  • dochádzali ste za svojou prácou
  • menili ste počas daňového roka svoje zamestnanie
  • mali ste naraz viac ako dve zamestnania

Spĺňate tieto podmienky? Požiadajte o vrátenie daní. Výhodou je, že tak môžete urobiť aj 4 roky spätne. Potrebujete, aby vám s tým niekto pomohol? Navštívte TJ-Legal.sk a získate špičkovú pomoc a späť svoje dane.