V uliciach Starého mesta sa každoročne koná pochod žien, ktoré bojujú za zdravé prsia. Nemilosrdná choroba si vyžiadala už veľké množstvo obetí a práve preto je to udalosť, ktorá so sebou prináša tisíce dojemných príbehov.

Medzi ambasádorov spoločnosti Avon patria aj mnohé známe tváre, ktoré boli súčasťou výnimočného sprievodu s dobrou myšlienkou, vďaka ktorej sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 23 514 eur.

Nechýbala ani známa moderátorka Kvetka Horváthová, ktorá zažila emocionálny moment, na ktorý do smrti nezabudne. „Zažila som tu viacero silných momentov. Som rada, že tu moderoval diskusiu môj milovaný Boris Pršo, ktorého som videla po dlhšom čase. Teším sa, že je pozitívne naladený, má dobrú náladu, nakoplo ma to. Tiež som sa počas pochodu zhovárala s mnohými ľuďmi, prebrali sme choroby, ale aj deti, dovolenky či prácu. Skrátka život,“ prehovorila.

Okrem toho prezradila dôvod, ktorý ju dohnal k slzám. „Jedno stretnutie však bolo zvlášť silné. Kráčala oproti mne mladá žena, okolo tridsiatky, ktorú som videla prvýkrát v živote. Otvorila náruč so slovami: Kvetka, ja ťa tak rada vidím. Hovorím: Aj ja teba. Objala ma, rozplakala sa mi na pleci so slovami: Včera mi diagnostikovali rakovinu. Včera mi oznámili, že ja ju mám!

Nečakná úprimnosť a bolesť neznámej ženy ju zaskočila natoľko, že na ňu dodnes spomína. „Tak sme tam obidve stáli v objatí, plakali sme spolu. Povedala som jej, že budem na ňu každý deň myslieť, každý večer, keď budem zaspávať a verím tomu, že to bude dobré,“ dodala. My veríme tiež…

Foto: Instagram, YouTube l Zdroj: Pluska.sk