Vianoce už klopú na dvere a na najkrajšie sviatky v roku sa, samozrejme, pripravuje aj Kvetka Horváthová. O charizmatickej moderátorke je známe, že rada pečie, pričom jej recept na skvelý štedrák môžete vyskúšať i vy!

Na Štedrý deň sa v každej domácnosti prehýbajú stoly vynikajúcimi jedlami a koláčmi. Aj u Kvetky Horváthovej sa celá rodina stretne počas večere a všetci spolu si vychutnajú výborné pokrmy. Počas Vianoc u rodáčky z Bánoviec nad Bebravou nesmie chýbať ani štedrák, ktorý blondínka naučila robiť aj svojich fanúšikov.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Na cesto potrebujete: 800 g polohrubej múky, 1 vajce, 1 kypriaci prášok, 1/2 l mlieka, 40 g droždia, 1 PL kryšt. cukru, 3 dcl oleja, štiipku soli

Plnky:

  • lekvárová – 250 g slivkového lekváru,
  • maková – 200 g mletého maku, 4 PL kryšt. cukru, 20 g vanilk. cukru,
  • orechová – 200 g mletých orechov, 4PL kryšt. cukru, 20 g vanilk. cukru,
  • tvarohová – 500 g tvarohu, 4 PL kryšt.cukru, 20 g vanilk. cukru, škoricový cukor,
  • na dve suché plnky – 1 dcl mlieka s 2ČL práškového cukru na pokvapkanie.

Postup: Z droždia, mlieka a cukru vytvoríme kvások. Cesto je vhodné na spracovanie vtedy, keď sa nelepí. Podľa potreby po troške dosypeme múku, aby jeho konzistencia bola dobrá na rozvaľkanie. Cesto vôbec nemusí kysnúť, môžete s ním pracovať okamžite.

Rozdelíme ho na štyri časti, postupne rozvaľkáme a na každý kus striedame plnky. Prvú plnku dáme lekvárovú potom makovú, orechovú a na vrch tvarohovú. Pečieme pri teplote 180 stupňov približne 25 minút. Tak čo, vyskúšate tento výborný koláč aj vy?

kvetka horvathova

Zdroj:/Foto: Instagram/kvetkah