Počas tohto víkendu sa uskutoční 87. ročník odovzdávania filmových cien, Oscar 2015. Ak ešte stále nemáte jasno kto z nominovaných hercov by mal byť ocenený, prinášame vám ich stručný prehľad. Kto je vašim favoritom?

Bradley Cooperbradley

Dokonalý úsmev, dokonalé telo, dokonale voľný. Bradley Cooper patrí medzi najžhavejších mužov našej planéty. Tento vyštudovaný magister začínal v rôznych seriáloch, neskôr si ho môžete pamätať z filmov ,,Ako uloviť družičku“, ,,Yes man“ s Jimom Careym, trilógií ,,Vo štvorici po opici“ a mnohých iných. V roku 2013 bol nominovaný na Oscara za film Terapia láskou a tentokrát si ju odniesol za Amerického snajpera. Film, ktorý je nakrútený podľa skutočnej udalosti má skvelé referencie a tak uvidíme, či bude Bradley tento rok úspešnejší.

Steve Carell

carell

Steve Carell, hmmmm, Steve Carell, kto to je? Aj vy ste sa to pýtali pri nominácií tohto herca? Pamätáte si ešte filmy ,,Evan Všemohúci“, ,,Bláznivá, hlúpa láska“, ,,40 rokov panic“? Je to presne ten večný smoliar z primitívnych komédií, ktorý sa tentokrát dostal k vážnej a kvalitnej úlohe, kvôli ktorej zmenil svoj image na nepoznanie. Nie je síce horúcim favoritom, ale človek nikdy nevie.

Benedict Cumberbatch

ben

Benedict začínal svoje pôsobenie úlohami v divadle, seriáloch a televíznych filmoch, za ktoré získal mnoho ocenení. Vlastní úžasný, podmanivý hlas, vďaka ktorému ho oslovujú aj z dabingu. Možno si ho pamätáte z filmov ,,Hobit“, ,,Kráľova priazeň“ či ,,Vojnový kôň“. Tento momentálne slobodný herec sa venuje charite, rôznym neziskovým projektom a maľovaniu. Ak ste videli film ,,Kód enigmy“ nepochybujeme, že viete za čo bol tento herec nominovaný. Presvedčivo stvárnil matematického génia, vďaka ktorému bola vojna skrátená o dva roky.

Michael Keaton

MICHNajstarší herec z nominovaných je veľkým a známym pojmom, ktorý však nikdy nepatril medzi prvotriedne ,,áčkové“ hviezdy Hollywoodu. Mohli ste ho vidieť vo filmoch od Beetlejoucea cez starších Batmanov po Birdmana, za ktorého je nominovaný na Oscara.

Eddie Redmayne

teori

Eddie je bez pochýb najvýraznejším ašpirantom na tohtoročných Oscarov a horúcim favoritom mnohých kritikov. Herec, ktorý má toho profesijne za sebou najmenej, získal výraznú úlohu profesora Stephena Hawkinga, ktorého stvárnil bravúrnym a uveriteľným spôsobom. Objavil sa aj vo filmoch ,,Môj týždeň s Marilyn“, ,,Bedári“ či ,,Jupiter na vzostupe“, ktorý môžete momentálne rovnako vidieť v kinách.

Foto: Twitter