Od natáčania legendárnej Perinbaby ubehlo neuveriteľných 33 rokov. Napriek tomu sa rozprávka ešte i v súčasnosti teší obrovskej obľube a stala sa už neodmysliteľnou súčasťou každých Vianoc. Nezabudnuteľný príbeh o nezbednom Jakubkovi a krehkej Alžbetke si získal milióny divákov. Čo je ale s obľúbenými postavami dnes?

Perinbaba sa zrodila v roku 1985 z dielne populárneho velikána Juraja Jakubiska. Možno ani samotný režisér vtedy netušil, akého úspechu sa tento kultový film dočká. Hlavnými hrdinami sa stali dvaja mladí umelci – herečka Petra Vančíková a dovtedy nie príliš známy nemecký herec Tobias Hoesl, pričom láska dvoch čistých duší dokáže dodnes rozžiariť domácnosti počas Štedrého dňa.

perinbaba

Slávny režisér aktuálne pracuje na nakrúcaní pokračovania strhujúcej rozprávky a s príchodom Perinbaby 2 tak sľubuje divákom nevídaný zážitok s hviezdnym obsadením a modernými efektami.

Keďže nám už najkrajšie sviatky v roku znovu klopú na dvere, nastala tá správna chvíľa trochu si zaspomínať na dve hlavné postavy. Čo sa týka Petry Vančíkovej, tej sa po svadbe zmenilo priezvisko na Kolevská. V súčasnosti sa venuje produkčnej či programovej činnosti a spolupracuje najmä so Slovenskou televíziou. Vo veku 52 rokov sa tak môže pochváliť bohatou kariérou a vydareným rodinným životom s manželom a dvomi dcérami.

               Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete                                       ho >>>TU<<<

perinbaba

Sympatický Jakubko, ktorého kedysi filmová Perinbaba zachránila pred strašnou zubatou, oslávil nedávno 57. narodeniny. Hereckej činnosti sa ani v neskoršom veku venovať neprestal – najčastejšie mu boli prideľované úlohy zloduchov a negatívnych hrdinov. Jeho rodičia sa preto údajne vyjadrili, že sú radi, že aspoň vďaka obľúbenej zimnej rozprávke sa divákom už navždy zapísal do hláv najmä ako pozitívna postava. A takto vyzerá nezabudnuteľný nezbedník Jakub dnes.

perinbaba

Zdroj: Slovakwoman.sk, wikipedia.org | Foto: Instagram/perinbaba, TobiasHoesl,PetraVancikovaKolevska, Petrakolevska