Zdalo by sa, že im k šťastiu nič nechýbalo. Dobre naštartovaná kariéra, priazeň fanúšikov, krása aj bohatstvo, a predsa… Šťastie je vrtkavé aj pokiaľ ide o slávne ženy a v niektorých prípadoch bol ich osud až príliš nemilosrdný.

 

Brittany Murphy

Americkú verejnosť v roku 2009 krátko pred Vianocami šokovala správa o smrti 32-ročnej herečky Brittany Murphy. Bezvládne telo mladej ženy objavila v kúpeľni jej matka. Vzápätí sa množili špekulácie o násilnej smrti či predávkovaní, keďže v dome sa našlo množstvo liekov. Lekári označili za príčinu smrti zástavu srdca, potvrdili aj chudokrvnosť a zápal pľúc. Policajné vyšetrovanie pokračovalo naďalej, avšak bezvýsledne. Zvrat v prípade nastal, keď ani nie o pol roka skonal aj herečkin manžel, scenárista a producent Simon Monjack. Pitva ukázala na rovnaké príznaky, ako mala jeho zosnulá manželka. Nakoniec vyšlo najavo, že oboch zabila rozsiahla agresívna pleseň na múroch ich vily.

brittany murphy

Monica Spear

Krásna Monica Spear, ktorá v roku 2004 získala titul Miss Venezuela, mala rozbehnutú úspešnú kariéru ako protagonistka južanských telenoviel. Osudnou sa jej stala porucha na aute počas dovolenky v Karibiku. Zatiaľ čo s manželom a dcérou čakali na pomoc, stali sa obeťami ozbrojeného prepadu a lúpeže. Miestna banda spustila streľbu na vozidlo, v ktorom sa snažili ukryť. Útok prežila iba ich päťročná dcéra, ktorá dnes vyrastá u starých rodičov v USA.

Monica-Spear

Meenakshi Thapar

Na opačnej strane pologule postihol krutý osud hviezdu Bollywoodu, indickej fabriky na sny, Meenakshi Thapar. Táto 26-ročná Nepálčanka sa zoznámila s párom mladých hercov pri natáčaní filmu „Heroine“. Meenakshi sa im zverila, že pochádza z bohatej rodiny, čo u jej kolegov vyvolalo závisť. Začali spriadať plán, ako sa dostať k jej peniazom. Herečku uniesli a od jej matky pýtali výkupné v prepočte 20.000 euro. Rodina však poslala iba polovicu sumy, čo únoscov natoľko rozbesnilo, že úbohú Meenakshi zabili. Aby zabránili identifikácii, odrezali jej hlavu, ktorú v plastovom vreci vyhodili z okna autobusu, a zvyšok tela zahrabali. Polícia vrahov zatkla, keď vystopovala mobil zavraždenej herečky.

Meenakshi_Thapar

Sharon Tate

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia ju označovali za vychádzajúcu hviezdu Hollywoodu. Bola vydatá za známeho režiséra Romana Polanského a práve čakala ich prvé dieťa. Len pár týždňov pred pôrodom, keď bol jej manžel pracovne vzdialený, ju doma spolu s priateľmi prepadli a surovo zavraždili členovia sekty Charlesa Mansona. Slúžke, ktorá ako prvá vošla na druhý deň ráno do vily, sa naskytol hrôzostrašný pohľad na päť zmasakrovaných tiel. Príčinu tohto besnenia sa nepodarilo úplne objasniť, vrahovia však boli zatknutí a odsúdení pôvodne na trest smrti, ktorý im bol neskôr zmiernený na doživotie. Nenarodeného syna Sharon Tate pochovali v náručí jeho matky a dali mu meno Richard Paul Polanski.

SharonTate

Ylenia Carrisi

Ako prvorodená dcéra populárnej talianskej speváckej dvojice Al Bana a Rominy Power bola predurčená na kariéru vo svete showbiznisu. Jej život sa odmalička točil vo svetle reflektorov, keďže obidvaja rodičia boli v tom čase miláčikmi talianskeho publika. Yleniu však takýto život nelákal. V 23 rokoch prerušila štúdium, rozpredala svoj majetok a s plecniakom na chrbte sa rozhodla spoznávať svet. Odcestovala do Južnej Ameriky a odtiaľ do New Orleansu v USA, kde sa jej stopy v januári 1994 stratili. Vyšetrovanie miestnej polície, ktorá sa záhadným zmiznutím zaoberala, prípad skôr zahmlievalo, a ani FBI ho príliš neposunula dopredu. Podozrenie padlo na pouličného hudobníka pochybnej povesti Alexandra Masakelu, s ktorým sa dievčina pred zmiznutím spoločne ubytovala v hoteli. U Masakelu sa našli Ylenine osobné veci, cestovné šeky aj doklady, vyšetrovatelia ho napriek tomu prepustili na slobodu. Na políciu sa neskôr dostavil strážnik z blízkeho delfinária, ktorý tvrdil, že videl mladú ženu zhodujúcu sa s popisom zmiznutej Ylenie, ako v noci skáče z mosta do rieky Mississippi. Svoju výpoveď následne niekoľkokrát zmenil. Ukázalo sa tiež, že trpí očnou chorobou, takže by v tme nemohol dobre rozoznať totožnosť ženy. Záhadné zmiznutie prvorodenej dcéry bolo začiatkom rozpadu speváckej dvojice Al Bana a Rominy a taktiež ich manželstva. Po 20-ročnom bezvýslednom pátraní bola Ylenia Carrisi v decembri minulého roka prehlásená za mŕtvu.

Ylenia

Foto: Wikipedia, Pinterest