Študentka Soňa Staselová (21) je umelkyňou telom i dušou. Svojimi výtvormi, ktorých fotografie uverejňuje na sociálnych sieťach, si získala množstvo fanúšikov po celom Slovensku. Na svoje umenie, a teda zobrazenie portrétov známych osobností, ako Marilyn Monroe, Michael Jackson, ale tiež Rytmus či moderátor Sajfa, používa, a teraz sa podržte, obyčajné chia semienka!

„Nehraj sa s tým jedlom!“ Veta, ktorú neraz počuje od svojich rodičov každé dieťa. Soňa študuje v Dánsku módne návrharstvo a vyzerá to tak, že rodičov v detstve skutočne neposlúchla, keďže vytvára nádherné a jedlé obrazy rôznych slávnych osobností. Ako sa však k tejto tvorbe dostala? Jedno krásne ráno úplnou náhodou pri raňajkách. „Prstom som blúdila po dne nádoby a po hodine na mňa z misky pozerala Audrey Hepburn,“ prezradila pre Nový Čas Soňa.

Sú však aj podobizne, ktoré jej dajú skutočne zabrať, poriadne ju potrápil napríklad taký Rytmus. „Ten bol najkomplikovanejší, trval mi takmer 4 hodiny, a potom Neymar, ktorý sa mi po drgnutí do misky rozpŕchol na všetky strany,“ s úsmevom na perách dodáva sympatická slečna z Čimhovej. Okrem semienok však krásna Soňa čaruje aj s akrylovými farbami. „Maľované portréty kupujú predovšetkým ľudia z môjho okolia, takže najčastejšie visia na stenách mojej rodiny a známych.“ 

sona staselova

Sona Staselova

Sona Staselova

Sona staselova

Sona Staselova

Sona Staselova

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram