Elvis Presley bol bez pochýb jedným z najväčších fenoménov všetkých čias. Narodil sa 8.1.1935 v Mississippi a práve dnes by oslavoval 81. narodeniny!

Ženy sa mu hádzali k nohám, uctievali ho ako Boha a on žil svoj bohémsky život kráľa rock´n rollu. Kariéru začal v roku 1954 interpretovaním cover verzií rôznych skladieb a jeho prvým singlom bol ,,Heartbreak Hotel“ z roku 1956. Ten sa stal okamžite číslom jeden v celých Spojených štátoch a meno Elvis sa stalo zbožňovaným pojmom. Predstaviteľ rock´n rollu, bluesu, popu a country bol držiteľom mnohých ocenení, no medzi najvýznamnejšie patrí Grammy za celoživotné dielo, uvedenie do siene slávy ,,Gospel Music Hall of Fame“,
,,Rock and Roll Hall of Fame“ a taktiež ,,Country Music Hall of Fame“. Elvis nebol iba interpretom, no patril aj medzi hollywoodsku smotánku. Objavil sa v takmer 30. filmoch a jeho debutom bol westernový muzikál ,,Love Me Tender“.

Elvis bol v súkromnom živote ženatý dvakrát, a to s Anitou Wood (1957–1962) a Priscillou Presleyovou (1967–1973), ktorá mu porodila aj jeho jedinú dcéru, Lisu Marie Presley. Kráľ podľahol počas svojej kariéry drogám, alkoholu, ale aj rôznym tabletkám, ktoré mu v roku 1977 privodili infarkt. Napriek tomu dodnes až 15% Američanov verí, že Elvis stále žije a jeho smrť bola iba dobre nafingovaným divadlom.

Nech je to ako chce, všetko najlepšie k narodeninám, Elvis.. 🙂

Dnes majú narodeniny aj: Stephen Hawking 73, David Bowie 68, R Kelly 48

Foto: Instagram, wallpaperbackgrounds.com