To, že každá zdravá potravina má na naše telo nejaký pozitívny účinok, už každý dobre ovláda. No viete, ktorá potravina pomôže konkrétnej časti tela?

 

Mrkva, brusnice a špenát = krajšie zuby

Snívate o hollywoodskom úsmeve s krásnymi bielymi zubami? Nevyhadzujte peniaze za drahé zubné pasty a prípravky na bielenie. Skúste si do jedálnička zaradiť šaláty s mrkvou a špenátom. Sušené brusnice si môžete skombinovať s jogurtom alebo ovsenou kašou.

Černice a pomaranče = svieža a pružná pleť

Pomaranče obsahujú mnoho vitamínu C, ktorý bojuje proti starnutiu. Černice skvelo bojujú proti stresu a tým pádom sa jednoducho vyhnete vráskam! Skúste si denne odšťaviť aspoň jeden pomaranč alebo si spravte smoothie, do ktorého pridáte oba druhy tohto ovocia.

5

Losos, vajcia a sladké zemiaky = husté a zdravé vlasy

Ak sú vaše dlho pestované vlasy zničené, nemusíte ich hneď radikálne skracovať. Podstrihnite maximálne končeky a ďalej sa o ne starajte výživnými maskami a vhodnou stravou. Skvelé sú sladké zemiaky (tzv. batáty), ktoré môžete spraviť na niekoľko spôsobov. Veľmi chutné sú aj samé o sebe, no môžete nimi nahradiť prílohu. Vajíčka a losos sa vám postarajú o krásnu farbu a lesk vlasov. Ryby rôznych druhov určite zaraďte do svojho jedálnička minimálne raz do týždňa.

6

Orechy, mlieko a šošovica = pevné nechty

Lámavé a slabé nechty trápia nejednu zo žien, ktoré sa snažia o krásne ruky. Ak ste si už nakúpili laky proti lámavosti, skúste predtým zaradiť do svojho jedálnička viac orechov, mliečnych výrobkov a jedál zo šošovice.

Foto: Pinterest