Aj vy ešte stále používate čiernu ceruzku vo vnútri oka v domnení, že práve takto vyzeráte mlado? Tiež roky používate ten istý odtieň rúžu, ktorého sa nechcete zbaviť, pretože sa s ním cítite ako femme fatale? Dajte stopku konvenciám a omladnite vďaka jednoduchým beauty trikom.

Áno, také sme my, ženy. Držíme sa „osvedčených” trikov a čo sa týka vlastnej vizáže, experimentujeme čo najmenej. Ale pozor! To, čo platilo kedysi, dnes už nemusí. Prinášame vám preto pár kozmetických trikov, ktoré vás zaručene omladia a rozžiaria.

Používajte rozjasňujúci korektor

Môžete ho používať na viacerých miestach na vašej tvári. Unavené oči prebudíte trikom, kedy si do vnútorných kútikov oboch očí aplikujete rozjasňujúci korektor. Môžete ho použiť i na tzv. T-zónu, teda čelo, nos a bradu, ale aj na každé miesto, ktoré chcete rozžiariť.

Vytočte svoje mihalnice

Kliešte na mihalnice sa kedysi používali „vo veľkom“. Neskôr ich však vystriedali špirály s rôznymi typmi kefiek. Túto kozmetickú pomôcku vám však odporúčame vytiahnuť z vášho kozmetického stolíka znovu. Kliešte na riasy vám vytočia mihalnice lepšie ako akákoľvek špirála a vaše oči budú vyzerať mladšie.

Viac je niekedy viac

Toto pravidlo platí najmä pre obočie. Pamätáte si ešte na obdobie, keď sa obočie úplne vytrhávalo a dokresľovalo ceruzkou? Tieto časy sú už chvááááála Bohu nenávratne preč. Pri jeho trhaní to preto radšej veľmi nepreháňajte. Voľte primeranú hrúbku obočia, ktoré tak bude vyzerať prirodzene. Na vytvarovanie vám dokonale poslúži kefka zo starej riasenky. Tú najprv dôkladne umyte od zvyškov špirály.

Biela zväčšuje

Pravidlo o móde, ktoré hovorí, že čierna farba zoštíhli a biela naopak pridá nejaké to kilo navyše, ovláda dokonale každá žena. Rovnako to funguje aj pri líčení. Čierna ceruzka vo vnútri oka bola módnym hitom ešte za čias našich mám. Dnes však radšej siahnite po bielej ceruzke. Tá vaše oko opticky zväčší a zároveň aj rozjasní.

Svetlý, tmavý?

Vo všeobecnosti platí, že tmavšie rúže vám pridajú roky, svetlé zase uberú. Nezabúdajte i na lesk na pery, ktorý rozžiari vaše ústa i tvár.

Mejkap až nakoniec

Aj vy sa roky líčite postupom najprv mejkap, potom oči? Začnite to robiť opačne. Týmto trikom opravíte chyby vzniknuté pri nalíčení očí, ako napríklad otlačená riasenka, s ktorou bojuje množstvo žien.

Foto: Youtube