Atmosféra v Slovenskom národnom divadle je každým dňom napätejšia, čo spôsobilo potvrdenie koronavírusu u jednej zo zamestnankýň. Nateraz sa však jedná len o externú pracovníčku, pôsobiacu v slávnych kultúrnych priestoroch na poste kostymérky. Kompetentní však museli pristúpiť k radikálnym opatreniam a preto sa všetky predstavenia na nasledujúce dva týždne zrušili. Ako vzniknutú situáciu vnímajú známi umelci?

Infikovaná pracovníčka prišla do styku s ochorením počas zahraničnej cesty v Bruseli, kde ju sprevádzalo ďalších 12 kolegov. Po odhalení pozitívneho nálezu musia všetci zúčastnení v dohľadnej dobe podstúpiť lekárske vyšetrenie.

slovenske narodne divadlo

Vedenie divadla rozhodlo, že minimálne do 23. marca sa všetky plánované predstavenia odložia. Niekoľko hercov prejavilo mierne obavy, jeden dokonca ostáva v domácej karanténe. Jedná sa o 73-ročného uznávaného umelca Františka Kovára, aktuálne stvárňujúceho postavu dedka v emotívnom markizáckom seriáli Červené pásky.

„Vôbec nechodím von. Syn nám chodí nakupovať, pre istotu. Hoci hovorím, že sú to veci, ktoré sa prejavia až po inkubačnej dobe, čo je tých 14 dní, ale netreba aj ostatných vystavovať nejakému riziku,“ známy Slovák, nachádzajúci sa z hľadiska vyššieho veku v rizikovej skupine, prejavil zodpovedný prístup voči sebe i okoliu.

františek kovar cervene pasky

Vážnosť situácie si uvedomuje aj herečka Gabika Dzuríková. „Pri našej práci je doslova ‚každý s každým‘. Pevne verím, že si tá ‚blcha‘ vybrala iba pani kostymérku a nepobehuje si v priestoroch SND! Želám jej skoré uzdravenie. Samozrejme, že sa prestalo hrať, každý z nás musí byť zodpovedný a všetci v zdraví prečkáme túto mimoriadnu situáciu,“ vyjadrila sa pre portál Pluska.sk. Kým ďalšia obľúbená herečka, hviezda Oteckov, Monika Hilmerová ľudí ubezpečila, že do kontaktu s kostymérkou údajne neprišla, ostatní herci odmietli incident komentovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

monika hilmerova

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/danielaturnerova, tvmarkizaofficial, hilmerovamonika