Speváčka Tina nedávno šokovala priznaním o svojom komplikovanom zdravotnom stave. Do jej života totiž navždy vstúpila skleróza multiplex, ktorá jej dala v minulosti poriadne zabrať nielen fyzicky, ale predovšetkým psychicky. Dnes je so svojou diagnózou vyrovnaná.

Po náročnom období, ktoré zvládla po boku detí a milujúceho manžela, prišlo radikálne rozhodnutie. Známa slovenská speváčka sa odhodlala odmietnuť liečbu lekárov, nakoľko ju mala pripravovať o všetky sily. Zákernú chorobu prijala do svojho života ako lekciu, ktorá jej navždy zmenila myslenie.

Koniec s hudbou?!

Zdá sa, že speváčkin zdravotný stav je konečne priaznivý a podľa jej vlastných slov sa cíti lepšie než kedykoľvek predtým. Táto zmena života so sebou priniesla aj jedno radikálne rozhodnutie, ktoré nepoteší predovšetkým fanúšikov jej hudby.

Mohla som behať po pódiách, zarábať, spievať, moderovať, naháňať sa, ale všetko, s čím som sa kedy stretla, pretavujem do niečoho, čo je prospešné pre celok, nie pre mňa ako jednotlivca,“ otvorene prehovorila do davu priaznivcov na sociálnej sieti.

Namiesto písania textov či nekonečného koncertovania sa Tina rozhodla zamerať na nový projekt, ktorý otvára na dedine, kde žije spolu s celou rodinkou. Všetok voľný čas tak venuje administratíve a prípravám na novú výzvu. O čo ide?

Škola života podľa Tiny

Talentovaná hudobníčka sa rozhodla otvoriť vlastnú školu, inú od všetkých ostatných. Namiesto „sekírovania“ a zastaralých metód chce prejsť na nový systém vzdelávania, ktorý sa nemá na žiakov zamerať ako na celok, ale pozorovať a rešpektovať individualitu každého jedného z nich.

U nás v škole sa nebude vedieť, kto je najlepší a kto najhorší. Lebo v priestore, kde vnímame jednotlivca cez jeho jedinečný potenciál, nič také nie je možné vyhodnotiť,“ upresnila svoju predstavu.

Dnes chápem, že všetko učivo základnej školy človek využíva v každodennej praxi. Len nám to nemal kto odprezentovať. Lebo nie je čas, lebo smernice máme a tie nepustia. Fyzika, chémia, matematika, slovenčina atď, sme s tým v kontakte každý boží deň. Veď už len to, čo jeme, úžasné biochemické procesy v našom tele. V aute, vlaku, výťahu, vo vode, pri varení… aj vo väzení, na ľade… všade je pečať školy,“ dodala na margo školstva a vzdelávania.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram