Každá z nás túžila byť v detstve princeznou a stretnúť svojho fešáka na bielom koni. Naše dievčenské sny sa však postupne rozplynuli a my sme sa zmierili s realitou, že pri oltári budeme stáť pri obyčajnom smrteľníkovi. Týchto 10 šialených zákazov, ktoré musia Meghan Markle a Kate Middleton striktne dodržiavať, vám usušia slzičky – budete rady, že o vás žiaden princ ani nezakopol!

 

Selfie

Pre Meghan Markle, bývalú americkú herečku, boli selfies pomerne familiárna záležitosť. Odkedy však „padla za obeť“ britskému princovi Harrymu, môže na svojky nadobro zabudnúť – spolu s Kate majú prísny zákaz vytvárania týchto fotografií. Podľa kráľovnej sú jednoducho divné…

Sociálne siete

Zákaz účtov na Instagrame, Facebooku alebo Twitteri bol pre americkú herečku takisto veľkým šokom. Nuž milióny sledovateľov jej museli povedať sbohom.

kate middleton

Tmavé nechty

V kozmetickej taštičke vojvodkýň by sme len márne hľadali tmavé laky – tieto odtiene pôsobia vulgárne a bijú sa s kráľovskou etiketou.

Monopoly

Jeden z najbizárnejších zákazov sa týka obľúbenej stolovej hry Monopoly. Podľa princa Andrewa je príliš pomstychtivá, a to odporuje hodnotám členov kráľovskej rodiny.

Intímnosti na verejnosti

Milujete, keď kráčate s partnerom po ulici a on vás drží okolo pása? Meghan a Kate sa môžu s podobnými nežnosťami naveky rozlúčiť. Intímne dotyky, vrátane držania sa za ruky, sú jednoducho pre dámy ich postavenia nevhodné. Meghan Markle však tento zákaz nedávno porušila, keď princa Harryho pobozkala priamo na ústa. Ach, tá rebelka!

harry a meghan

Klobúky po šiestej hodine

Iste ste si všimli, že klobúk v garderóbe vojvodkýň nesmie chýbať – Kate Middleton a Meghan Markle sa na verejných akciách ukázali v celej rade unikátnych klobúčikov. Pozor ale na hodinky – po šiestej hodine večer musí vojvodkyňa vymeniť klobúk za tiaru.

Bez morských plodov a cesnaku

Prísne ohraničenia nájdeme aj v jedálničku vojvodkýň – Kate a Meghan nesmú zjesť žiadnu morskú potvoru, inak riskujú otravu. Zákaz cesnaku v kráľovskej kuchyni má však inú príčinu – vojvodkyne predsa nesmú obťažovať svojich hostí nepríjemným dychom! Kráľovná túto potravinu nemôže ani len cítiť.

kate middleton

Kožušiny

Pravidlo, ktoré platí už od čias Edwarda III. (14. storočie) zakazuje, aby si členovia kráľovskej rodiny obliekali zvieraciu srsť. Kate Middleton sa však podarilo tento zákaz porušiť v Kanade v roku 2016 – vojvodkyňa mala okolo krku šál lemovaný kožušinou.

Volebné právo

Kráľovská rodina nesmie voliť a vyjadrovať sa k politickému dianiu. Tento zákaz škrie Meghan Markle asi najviac – vojvodkyňa zo Sussexu je už totiž odmalička bojovníčkou za ženské práva a politika je pre ňu vášňou, ktorú nedokáže vždy skrotiť. Meghan vyjadrila svoj názor aj na nedávne írske referendum, kvôli čomu sa dostala do poriadnych problémov…

Závažie na sukne

Je neprípustné, aby sa opakoval nedávny trapas Kate Middleton, kedy jej nezbedný vetrík nadvihol sukňu až k nebesiam. Aby neskončili ako Marilyn Monroe, vojvodkyne nie raz siahnú po závaží, ktoré vzdušnú sukňu udrží na mieste. Napriek tomu, že kráľovské nevesty sa starajú o svoju top formu, nohy smú ukazovať len manželom v súkromí. Sukňa dôstojnej kráľovskej dámy musí siahať pod kolená a nič kratšie neprichádza do úvahy.

meghan markle

Zdroj: dailystar.co.uk | Foto: Facebook