Na základe prijatých opatrení sú už na Slovensku niekoľko dní zavreté všetky obchody okrem potravín a drogérií. Predavači sú tak denne vystavovaní nebezpečenstvu, nakoľko neustále prichádzajú do kontaktu s cudzími ľuďmi. Známe reťazce Lidl a Kaufland sa preto rozhodli svojich ľudí viac chrániť – oba zaviedli takúto zmenu.

Ak nechceme hladovať, do obchodu sem-tam zájsť musíme, čím vystavujeme riziku nakazenia sa koronavírusom nielen seba, ale aj ostatných vrátane zamestnancov jednotlivých prevádzok. Vedenia reťazcov Kaufland a Lidl si to veľmi dobre uvedomujú, a tak sa rozhodli, že zavedú okrem špeciálnych nákupných hodín pre seniorov od 13.00 do 14.30. aj ďalšiu zmenu. Po novom budú pokladníci od zákazníkov konečne oddelení plexisklom.

,,V tejto náročnej situácii zavádzame preventívne opatrenia, aby sme ochránili vás a našich zamestnancov. V najbližších dňoch preto bude na všetkých našich viac ako 1000 pokladniciach inštalované ochranné plexisklo, ktoré zabráni priamemu kontaktu našich pokladníkov so zákazníkmi. K dodržiavaniu bezpečnej vzdialenosti v pokladničnej zóne tiež pomôžu nálepky na zemi, ktoré budú informovať zákazníkov o dodržiavaní dostatočného odstupu. Ďakujeme za pochopenie a ohľaduplnosť,“ stojí vo facebookovom ozname spoločnosti Lidl.

,,Vzhľadom na súčasnú situáciu sa snažíme hľadať ďalšie riešenia, ako by sme mohli viac ochrániť našich zamestnancov i vás, našich zákazníkov. Preto sme sa rozhodli v priebehu najbližších dní inštalovať ochranné plexisklá na našich pokladniach vo všetkých 70 prevádzkach. Dbajte prosím na dodržiavanie hygienických opatrení. Nosiť rúško nie je hanba a držať odstup znamená držať spolu. ĎAKUJEME,“ znie vyjadrenie konkurenčného Kauflandu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Lidl Slovensko, Kaufland Slovenská republika