Pred pár mesiacmi zverejnila Európska komisia informáciu, že by sa mal tento rok striedať čas poslednýkrát, pričom členské štáty sa mali rozhodnúť, či si ponechajú zimný alebo letný čas. Ak ste sa tak tešili, že sa už čochvíľa konečne ujednotíme, musíme vás sklamať.

Aby sme v rámci Európy predišli rôznym problémom a chaosu Európsky parlament a komisia chcela, aby sa jednotlivé štáty dohodli na jednom čase. V prípade letného už mohlo nastať posledné striedanie práve najbližšiu sobotu, a teda 31. marca 2019. To bol ale len pôvodný plán, najnovšie informácie vás preto možno nepotešia.

Počas dnešného dňa bol v Štrasburgu schválený návrh Európskej komisie na ukončenie striedania zimného a letného času, za ktorý hlasovalo zo 751-členného europarlamentu 410 poslancov. Avšak keďže navrhovaný dátum 31. marca 2019 rakúske predsedníctvo v Rade EÚ odmietlo, a to s poukázaním na názorový rozkol členských krajín Únie, ukončenie striedanie času príde až v roku 2021.

Kým krajiny, ktoré sa rozhodnú pre letný čas, sa dočkajú poslednej zmeny v noci zo soboty na nedeľu koncom marca 2021, tie so zimným časom si hodinky poslednýkrát pretočia v poslednú októbrovú nedeľu roku 2021.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Ak eurokomisia zistí, že naplánované časové dohody jednotlivých krajín by mohli účinne a trvalo brzdiť riadne fungovanie jednotného trhu, môže predložiť návrh na odloženie dátumu uplatňovania smernice o zmene času maximálne o 12 mesiacov a predložiť dovtedy nový legislatívny návrh,“ stojí v oficiálnom stanovisku.

Zdroj: ta3.com | Foto: depositphotos.com