Mesiac, v ktorom sa má konať udalosť roka 2018, je známy už niekoľko dní, rovnako ako miesto – kaplnka sv. Juraja v hrade Windsor. Dátum je naplánovaný tak, aby sa mohli bez problémov zúčastniť aj ženíchov brat princ William s manželkou Kate, ktorá by v tom čase mala byť už mesiac po pôrode svojho tretieho dieťaťa.

Jeho kráľovská výsosť princ Harry z Walesu a pani Meghan Markle si povedia svoje „ÁNO“ v sobotu 19. mája 2018. Sobotný dátum síce nie je bezprecedentný, no v kráľovskej rodine je pre svadbu obvyklejší piatok. Podľa niektorých komentárov chcela kráľovská rodina dať ľuďom možnosť prísť do Windsoru a osláviť tento veľký deň s nimi.

Presný čas bude ešte potvrdený, no predpokladá sa, že obrad sa uskutoční 17:30, ako tomu bolo zvykom v posledných rokoch.

Budúca nevesta potvrdila, že sa ešte pred svadobným dňom dá pokrstiť do anglikánskej cirkvi, nakoľko dnes patrí k protestantom.

Ak vás zaujíma, či bude svadbu financovať rodina ženícha, nevesty alebo obe spoločne, odpoveď je jednoznačná. Celú slávnosť vrátane všetkých služieb, kvetov a recepcie bude platiť kráľovská rodina.

Zdroj: bbc.com | Foto: Instagram, Pixabay