Aj vy sa niekedy pýtate samej seba, kde je ten romantik, ktorý vám kedysi aspoň raz mesačne nosil kvety a denne vravel, ako vás ľúbi? Áno, aj keď na začiatku vzťahu všetko pôsobí ako dokonalá idylka, po čase môže naraziť kosa na kameň skutočne veľmi nepríjemným spôsobom. [sociallocker]

Obdobie v začiatkoch každého vzťahu patrí k tým najkrajším. Tomu druhému sa dennodenne snažíme dokázať ako ho ľúbime a ako si vážime s ním strávený čas. Niekedy doslova lietame v oblakoch a v hlave nemáme nič iné, ako jeho. A to platí i z mužskej perspektívy. Avšak, každý vzťah po určitom čase prechádza zmenou. Prvotná zamilovanosť či nadšenie opadá. Mnohí tvrdia, že sa zo vzťahu stane zvyk, no nie je tomu práve tak. Je síce pravdou, že si dvaja ľudia na seba, jednoducho povedané, zvyknú, ale ich vzťah sa zároveň stáva pevnejším. Ak vám však niekde v kútiku duše blúdi myšlienka, že vás už váš drahý nemiluje, nezúfajte. Tieto signály vám to povedia namiesto neho.

1. Stará sa o vás

Slovné spojenie „milujem ťa“ sa už od dávna nevyjadruje len týmito dvoma slovami. Spôsobov, ako vám muž môže vyjadriť svoju lásku, je mnoho. „Milujem ťa“ vám hovorí zakaždým, keď si o vás robí starosti. Vždy keď vám povie: „Dávaj na seba pozor“ akoby povedal: „Milujem ťa“. Ak vás príde počkať do práce alebo vám prinesie obed, dokazuje vám, ako veľmi vás ľúbi. Rovnako je to aj pri miliónoch ďalších maličkostí, pri ktorých vyjadruje jeho strach o vás, záujem či svoju starostlivosť. Nezabúdajte na to, že slová sú v konečnom dôsledku len obyčajné písmená a nevravia nič. Omnoho dôležitejšie sú skutky. Za všetko vraví jeden krásny citát: „Akoby ľudia dostali slová na to, aby potlačili nehu v sebe“.

2. Dôveruje vám

Ďalším nepochybným signálom, že vás skutočne miluje je aj to, ak vám dovolí jazdiť na jeho aute. Toto gesto berte pokojne za predzvesť žiadosti o ruku. 🙂 Ak vám partner verí, a to tak, že vám to dokazuje požičaním či venovaním kľúčikov od jeho bytu, auta, alebo máte nebodaj spoločný bankový účet, ľúbi vás. Samozrejme, nejedná sa tu iba o materiálne veci, ale o dôveru, ktorú vám prejavuje zverením všetkého, čo má rád.

3. Komunikuje s vami

Vedeli ste, že na dokázanie lásky občas stačí obyčajná komunikácia vo vzťahu? Hovorí vám o svojich zážitkoch, snoch či túžbach. Rovnako sa zaujíma aj o vás a vaše pocity. Komunikácia prispieva k budovaniu lepšieho a pevnejšieho vzťahu. Miluje vás i vtedy, keď s vami ostáva v kontakte, aj keď nie ste spolu. Zavolá vám alebo napíše sms, aby vedel, čo robíte.

4. Plánuje

Ak váš drahý hovorí o spoločnej budúcnosti s vami, plánuje nielen zajtrajšok, ale aj ďalšie narodeniny či Vianoce, ľúbi vás. Práve plánovanie je dôležitý signál toho, že mu na vás stále záleží. Poplašným signálom by mohla byť v tomto prípade neochota vášho partnera baviť sa o spoločnej budúcnosti, spoločnom víkende a podobne.

5. Robí bláznivé veci

Áno, chlap je veľké dieťa a možno ste si teraz povedali, že ten váš robí bláznivé veci celý život. To nám je jasné. 🙂 Ale ak robí bláznivé veci kvôli vám, vtedy si môžete byť istá, že vás miluje aj napriek tomu, že vám to už nevraví tak často.

Spôsobov, ako povedať „milujem ťa“, je omnoho viac a často majú väčšiu silu ako samotné slová. Nezabúdajte na to, že chlap nebol stvorený ako nežný romantik. Slovné spojenie „milujem ťa“ sa mu hovorí ťažšie, ako čokoľvek iné. Preto nepočúvajte iba ušami, ale najmä svojim srdcom načúvajte tomu jeho.

Foto: Pinterest [/sociallocker]