Ako knižní autori sa už stihli prezentovať viaceré tváre slovenského, ale aj svetového šoubiznisu. V nasledujúcich riadkoch spomenieme aspoň niektoré slávne dámy, ktoré sa rozhodli ísť s kožou na knižný trh. Hoci si celebrity zvyknú k písaniu prizvať na pomoc aj profesionálnych spisovateľov, neraz je to nepochybne práve zvučné meno tej či onej slávnej osobnosti, ktoré napokon zláka čitateľov k tomu, aby po danej knihe vôbec siahli.

 

Hilary Duff

Speváčka a herečka Hilary Duff má na svedomí román „Elixir“ z roku 2010, na ktorý nadväzujú jej ďalšie knihy „Devoted“ a „True“. Hilary pri písaní spolupracovala s autorkou   Elise Allen, pričom trilógia spadá do kategórie literatúry pre mládež.

Demi Lovato

Speváčke a herečke Demi Lovato vyšla v roku 2013 kniha, prostredníctvom ktorej podala svedectvo o vyrovnávaní sa so svojím životným údelom. Pokúša sa ňou tiež povzbudiť čitateľky k pozitívnemu mysleniu. V slovenskom preklade vyšla pod názvom „Buď silná – 365 dní v roku“.

Madonna

Hneď niekoľkými knižnými počinmi sa môže pochváliť speváčka Madonna. Je pritom zaujímavé, že väčšinu z nich tvoria knihy určené detskému čitateľovi. Z jej výtvorov možno spomenúť napríklad „Mr. Peabody’s Apples“, „Lotsa de Casha“ či sériu „The English Roses“.

Khloé Kardashian

Svojou vlastnou knihou sa môžu pochváliť i viaceré členky rodiny Kardashian. Khloé sa napr. podpísala pod publikáciu, ktorá nesie názov „Strong Looks Better Naked“. Vyšla v roku 2015 a autorka v nej rieši predovšetkým otázku hľadania telesnej a duševnej rovnováhy.

Kylie a Kendall Jenner

Sestry Kylie a Kendall Jenner majú na svedomí spoločný román „Rebels: City of Indra: The Story of Lex and Livia“, ktorý sa v roku 2016 dočkal i svojho pokračovania pod názvom „Time of the Twins: The Story of Lex and Livia“. Ide o dystopické romány, na ktorých vzniku sa podieľali i Maya Sloan a Elizabeth Killmond-Roman.

Eva Longoria

Skúsenosti s písaním má aj Eva Longoria. Tá sa však týmto spôsobom realizovala v inej oblasti než už spomínané dámy. Herečka sa totiž pri písaní zamerala na varenie. Je konkrétne autorkou kuchárskej knihy s názvom „Eva’s Kitchen: Cooking with Love for Family and Friends“. Bola vydaná v roku 2011 a na jej napísaní sa okrem Evy podieľala aj spisovateľka Marah Stets.

Lena Dunham

Ďalšou z kategórie celebritných autoriek je herečka Lena Dunham. Dostupný je i slovenský preklad jej knihy, a to pod názvom „Nie som taká: Hviezda seriálu Girls rozpráva o tom, čo ju život naučil“. Tento počin je tvorený osobnými svedectvami herečky a má charakter memoárov.

Zendaya

20-ročná speváčka Zendaya sa aj napriek pomerne mladému veku taktiež môže pochváliť svojou vlastnou knihou. Svetlo sveta uzrela v roku 2013 a nesie názov „Between U and Me: How to Rock Your Tween Years with Style and Confidence“.  Ako prezrádza už samotný titul, publikácia predstavuje súbor tipov a rád určených hlavne –násťročným čitateľkám.

Cameron Diaz

Herečka Cameron Diaz má dosiaľ na konte 2 publikácie. Obe tieto knihy, na ktorých slávna blondína spolupracovala so Sandrou Bark, sa dočkali aj slovenského prekladu. U nás ich nájdeme pod názvami „Miluj svoje telo: Zákonitosti hladu, trénovaná sila a ďalšie spôsoby, ako milovať svoje úžasné telo“ a „Miluj svoj vek: Veda o starnutí, biológia sily a výsada času“.

Foto: Pixabay.com, Instagram, Facebook, feelgrafix.com