Uhrančivý pohľad, husté fúzy, chlpatá hruď a jamky v lícach. Nezabudnuteľný „Magnum“, ktorý žal najväčšie úspechy slávy v 80. a 90. rokoch, oslavuje svoje 70. narodeniny!

Tom Selleck pôvodne vyštudoval ekonómiu na University of Southern California v Los Angeles a vo voľnom čase pôsobil ako model. Určite by si nejedna z vás od neho rada nechala urobiť daňové priznanie alebo finančný plán, avšak od roku 1965 sa začal objavovať v seriáloch ako epizódny herec. Celosvetovú slávu však získal až ako neodolateľný a dôvtipný súkromný detektív Thomas Magnum, P.I.

Absolútnym zvratom v jeho kariére sa stali filmy Cesta do Číny a Traja muži a nemluvňa, kde hral po boku Stevena Guttenberga. Počas svojej kariéry natočil množstvo filmov a seriálov, určite si ho pamätáte aj ako priateľa Moniky Gellerovej zo seriálu Friends.

Tom bol dvakrát ženatý, najprv v rokoch 1971 – 1982 s modelkou Jacqueline Ray a následne od roku 1987 dodnes s Jillie Mack, s ktorou má jednu dcéru. Selleck je vášnivým fanúšikom ľadového hokeja, aktívnym športovcom a hráčom plážového volejbalu. Okrem neustáleho natáčania pôsobí aj ako hovorca pre nové vzdelávacie centrum veteránov z Vietnamu.

Tom, želáme ti všetko najlepšie!

tom2