Hádanka pre milovníčky módy, ktorú môžu lúštiť na stránkach obrázkovej knihy „Where is Karl?“, je na svete. Medzi množstvom osobností z fashion sveta a celebrít môžete hodiny hľadať dômyselne ukrytého kráľa Chanel sveta, Karla Lagerfelda.

Kniha funguje na princípe detských kníh, tzv. wimmelbooks, ktorých stránky sú preplnené prepracovanými detailmi a majú zbystriť pozornosť a učiť trpezlivosti. Ako sa zdá, nejde len o detskú zábavku, v spojení s módou a svetom showbiznisu bojujú tieto knihy aj o záujem zo strany dospelých.

Karl V

Autorky Stacey Caldwell a Ajiri A. Aki chceli knihou poukázať na skutočnosť, že aj takú osobnosť, akou je Lagerfeld, možno vo víre spoločenského diania a medzi toľkými osobnosťami prehliadnuť alebo veľmi obtiažne hľadať.

Karl

Podstatou knihy je, že fiktívna módna blogerka Florence de la Sabine, alebo inak aj Fleur, musí nájsť Karla, aby s ním mohla urobiť rozhovor pre svoj blog, ktorý jej prinesie úspech. Ale kde sa objaví? New York, Tulum, St. Moritz? Okrem Lagerfelda sa na prepracovaných ilustráciách ukrýva množstvo osobností od Beyonce cez Woodyho Allena až po princa Williama. Knihu je možné kúpiť na stránke amazon a okamžite sa môžete pustiť do hľadania.

Karl IV

Zdroj: amazon, pinterest, coveteur.com, glamkaren.com, travelandleisure.com