Je tomu iba pár dní, čo celým Slovenskom rezonovala kauza Dara Rolins vs. Zuzana Plačková. Obľúbená spevácka diva sa mala ,,navážať“ do playmate počas krstu svojho nového albumu, kedy fanúšikov pobavila skutočnosťou, že si na meno ,,tej pani so smutným priezviskom“ nedokáže spomenúť. Teraz však obľúbená ikona slovenskej popmusic konečne vniesla do celej situácie trochu svetla. 

Dara Rolins nepochybne patrí medzi najobľúbenejšie osobnosti československého šoubiznisu, veď svoju úspešnú kariéru rozbehla už v útlom detstve. Ako sa však zdá, spevácka hviezda má menší problém s menami, čo sa jej vypomstilo aj počas krstu nového albumu ETC. Práve tu sa blondínka mienila vyjadriť k myšlienkam Zuzany Plačkovej o slovenskom ,,šoubiznise“, čo sa však zmenilo na jeden veľký trapas, ktorý fanúšikovia oboch dám považovali skôr za ironický ,,hejt“. Teraz sa však Dara konečne rozhodla prehovoriť a celú situáciu vysvetlila prostredníctvom statusu na sociálnej sieti:

,,Je to pár dní, čo som v Bratislave poriadala večierok na oslavu narodenia, presnejšie povedané vydania môjho albumu ETC. Išlo o príležitosť stretnúť sa v jeden večer, na jednom mieste s ľuďmi, kamarátmi, ktorí sa na albume podieľali a tými, s ktorými som sa chcela o radosť podeliť. Tí, ktorí ma dobre poznajú vedia, že si NIKDY nič, čo mám povedať nepripravujem. Novinári, reportéri, moderátori majú často pred tým, než idú do éteru potrebu oboznámiť ma s otázkami, témou, ktorú chcú naťuknúť. Zastavujem ich vždy v úvode, pretože viem, že spontánnosť a „prekvapenie“ u mňa spoľahlivo štartujú fantáziu. Občas viac, inokedy menej, záleží od kreativity daného okamžiku či osoby, pokladajúcej danú otázku. Každopádne – chcem sa vrátiť k téme, ktorú som v ten večer mala potrebu rozobrať – a to dokonca bez toho, že by sa ma niekto spýtal:). Jednoducho mi rezonovala v hlave viac ako čokoľvek iného v ten deň. To, že som si v daný okamžik nespomenula na meno slečny, ktorá moju úvahu naštartovala, nebol premyslený ťah, ani pokus o vtip, ani dômyselné „PR“ môjho managera:). Opäť zopakujem – tí, ktorí ma dobre poznajú vedia, že som chronický zabúdač mien a v našej parte držím prvenstvo v premenovávaní každého druhého. Niekoľkokrát som na javisku premenovala aj svoje „sestry“, tanečníčky:)… Hrôza, ja viem, keď si uvedomíte, že s nimi stojím na javisku každý víkend:))… Keď si nemôžem spomenúť, je dotyčná SPRAVIDLA premenovaná na Šárku. Nepýtajte sa ma prečo práve Šárka, neviem:))… Berme to tak, že KAŽDÝ máme nejakú úchylku.
V ten večer som mala potrebu obhájiť tvrdenie, že slovenský šoubiznis nie je mýtus. Pretože vraj neexistuje… Už od malička som mala pre slovenský šoubiznis extrémny rešpekt. S otvorenou pusou obdivovala všetkých tých hercov, spevákov, skupiny, filmárov, tanečníkov… Boli pre mňa inšpiráciou, vzorom. Snívala som o tom, byť RAZ jednou z nich, byť súčasť tohoto „diania“, ktoré sa volá šoubiznis. Myslím, že som dosť dlho a presvedčivo tvorila, budovala a tak sa postupne a celkom prirodzene stala jeho súčasťou. Na tento fakt som náležite pyšná. Zvlášť preto, že sa v tejto brandži, spolu so mnou dlhodobo alebo novodobo pohybuje mnoho talentovaných, veľmi úspešných ľudí. Ich existenciu a „stopy“ nejde poprieť. Rovnako tak ako nejde prehliadnuť nevídaný výskyt tých netalentovaných, ktorí majú pocit, že v tejto hre miešajú karty len preto, že majú lajky a odber sledovateľov. Som absolútne v mieri s týmto novodobým fenoménom, neruší ma. Naopak, občas ma dokáže dokonale pobaviť a vtiahnuť do deja tou dokonalou absurditou… Rešpekt pred všetkými, ktorí dokážu z tejto civilizačnej choroby tak dokonale ťažiť. Aj TO je umenie vlastného druhu:). JEDINÉ s čím mám problém, je absencia rešpektu pre tých, ktorí ten šoubiznis reálne tvoria. Poprenie existencie ľudí, ktorí do toho, čo robia, čím žijú, dávajú svoju energiu, talent a srdce. Tak ako existuje slovenské zdravotníctvo, školstvo, politika, halušky…existuje aj slovenský šoubiznis. Žijem v ňom, žijem s ním, živím ho a on živí mňa.“

Zdroj: Facebook