Spomínate si ešte na dvojicu zo susedných Čiech, ktorá svojou skladbou ,,Lhůta záruční“ dobíjala slovenské rádiá? Skupina Slza dnes zbiera jedno hudobné ocenenie za druhým, premiérové turné je takmer vypredané a nový klip je na svete! Chalani vydali v roku 2015 svoj prvý album ,,Katarze“, ktorý ich vystrelil do hudobných výšin. Nezaspali však na vavrínoch a videoklipom ku skladbe ,,Fáze pád“ nastavili latku naozaj vysoko. Koniec koncov, kapela si na všetkých svojich klipoch dáva záležať a má premyslené aj najmenšie detaily.

Interpreti skladieb ,,Lhůta záruční“, ,,Celibát“ a ,,Katarze“ uviedli na svetlo sveta novú skladbu ,,Fáze pád“, z dielne Lukáša Bundila, Dalibora Cidlinského jr. a Ondřeja Ládeka. Predchádzajúce piesne boli orientované skôr melancholicky a popovo, no táto je iná. Viac prezradil gitarista Lukáš: ,,Fanúšikom sa tentoraz predstavujeme v trocha inom svetle a po troch melancholických klipoch prichádzame s vtipným, bláznivým videoklipom. Každý vie, aké to je usilovať sa o zdanlivo nedosiahnuteľný cieľ, snažiť sa, hoci sa vás okolie snaží odradiť. Ale vy aj tak idete za svojim cieľom. A o tom je táto pieseň.“ Priebeh klipu však nebol úplne ružový. ,,Nakrúcanie bolo dosť náročné, odniesol som si z neho zopár modrín a narazených kostí, ale neskutočne som si to užil a výsledok za to rozhodne stojí,“ hovorí spevák Petr.

@Universal Music (7)

Videoklip, ktorý kapela Slza nakrútila s režisérom Vítom Karasom, je doslova filmovým počinom. Okrem priateľov režiséra, ktorí si zahrali partiu mäsiarov, sa v klipe objavila aj finalistka minuloročnej Českej Miss Kateřina Krobová, ale aj samotní fanúšikovia Slzy.

Ak by ste mali chuť zažiť jedinečný koncert kapely Slza na Slovensku v rámci Katarze TOUR 2016, nenechajte si ho ujsť 21. apríla 2016 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Tu je malá ukážka toho, na čo sa môžete tešiť.

@Tomáš Nosil (2)

Foto: Universal Music, Tomáš Nosil | Video: Youtube