Kapela NO NAME má nový videoklip! Chlapci iba prednedávnom pridávali koncerty k vypredanému akustickému turné a dnes hlásia ďalšiu novinku a to vizuálne prevedenie skladby ,,Povedz mi“.

Hlavnými predstaviteľmi videoklipu, ktorý bol režírovaný Jurajom Lehotským a natáčaný v Prahe, sú baletka Anna Vágnerová a skateboardista Jiří Hronek. Ak ste si medzi dvoma hlavnými hrdinami všimli nejaké iskry povieme vám, že nelietajú len v snímke, ale aj v reálnom živote. Z celej kapely sa v klipe objavil iba Igor Timko, ktorý je s ním nadmieru spokojný. „Úplne ideálne je, ak sa podarí dostať „na plátno” to, čo si zaumienite. Už večer po nakrúcaní som videl spokojnosť na tvárach celého realizačného tímu. Navyše, ak ste pripravený, zahrajú vám v klipe aj náhody. V záverečnom momente pri texte „len jeden deň, čo nebol dokonalý“ sa Jirka Hronek geniálne zrúbal na skateboarde. Okamžite zaznel výkrik režiséra, že to berie. Jirka spadol tak dokonale, že by to nezopakoval, ani keby chcel.“ Smeje sa líder skupiny Igor Timko.

Ak by ste chceli vedieť, čo je pravou podstatou videoklipu, stačí sa zamyslieť a uvedomiť si, že dej aj pieseň sú o tom, ako si ľudia komplikujú život a pritom prehliadajú sféry skutočného šťastia. Ako Igor ďalej povedal: „Už pri kastingu sme si všimli, že sa nám hlavné postavy akosi majú k sebe. Mladí nemuseli nič hrať, aj tieto sympatie pomohli videoklipu. Najväčšiu radosť mám z toho, že sa klip páči celej kapele. Ja som bol pri nakrúcaní väčšinu času a už som sa nedokázal odosobniť od hotového videa. No reakcie chalanov boli super a na spomínanom páde sa rehotali hodnú chvíľku.“

Chalani z kapely momentálne skúšajú nové skladby na pripravovaný album, ktorý vyjde na jeseň tohto roku a ,,Povedz mi“ je z neho prvým singlom, ktorý zložili bratia Dušan a Igor Timkovci. Pesnička je zaradená už aj v pravidelnom hodinovom programe od momentu, kedy ju začali hrať slovenské a české rádiá.

Nový videoklip kapely No Name patrí z nášho pohľadu určite k vydareným kúskom a neostáva nám veriť, že mladá láska hlavných postáv vydrží až na veky vekov 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ZEdHbxlrq5c&feature=youtu.be

klip9 igor detail

Foto: archív No Name