Uplynulo iba pár dní, čo svetom doslova otriasla správa o smrti Chestera Benningtona, lídra americkej kapely Linkin Park. Spevák svojou tvorbou ovplyvnil milióny ľudí po celom svete a jeho prejav inšpiroval chlapcov i dievčatá, aby sa nevzdávali svojich snov a išli za svojim cieľom.

41-ročný spevák a skladateľ Chester Bennington nezvládol odolávať svojim vnútorným depresiám a 20. júla, v deň nedožitých 53. narodenín svojho blízkeho priateľa Chrisa Cornella, spáchal samovraždu obesením. Táto smutná správa otriasla celým hudobným svetom a rodina, kolegovia i fanúšikovia posielali spevákovi množstvo odkazov. Po štyroch dlhých dňoch sa k celej situácií vyjadrili aj členovia skupiny Linkin Park, ktorí Chesterovi poslali do hudobného neba srdcervúci list na rozlúčku. Okrem iného sa v ňom vyjadrili aj v mene spevákovej manželky Talindy, ktorá mu odkázala, že bol tým najlepším manželom, synom a otcom, akým len mohol byť.

,,Drahý Chester,

naše srdcia sú zlomené. Keď si spomenieme na to, čo sa stalo, striedajú sa v nás pocity žiaľu a popierania. Dotkol si sa mnohých životov, možno si si ani sám neuvedomil koľkých. V posledných dňoch sme cítili príval lásky a podpory, či už na verejnosti alebo v súkromí, z celého sveta.

Talinda (manželka zosnulého speváka) si to spolu s rodinou cenia a chcú, aby svet vedel, že si bol ten najlepší manžel, syn a otec, rodina už bez teba nikdy nebude kompletná.

To nadšenie, s ktorým si hovoril o tom, koľko rokov sme spolu, bolo nákazlivé. Tvoja neprítomnosť zanecháva veľké prázdno, ktoré sa už nikdy nevyplní. V miestnosti chýba tvoj hravý, vtipný, ambiciózny, kreatívny, láskavý a veľkorysý hlas. Snažíme sa pripomenúť si, že démoni, ktorí ťa nám vzali, tu budú vždy. Koniec koncov, to bol spôsob, akým si o nich spieval a všetci si ťa preto zamilovali.

Vystavil si ich a tým nás učil, aby sme boli ľudskejší. Mal si obrovské srdce a vždy si ho mal ako na dlani. Naša láska k tvorbe a hraniu hudby je nerozlučná. Aj keď nevieme, akou cestou nás povedie naša budúcnosť, vieme, že si zlepšil život každého z nás. Ďakujeme za tento dar. Milujeme ťa a veľmi nám chýbaš.

Kým sa znovu neuvidíme, Linkin Park“

Zdroj: Instagram, wallsdesk.com