„Jednoducho to ohoľte!“ – slová, ktoré si vypočula dvadsaťročná Kyley Olsson z kanadského kaderníctva po tom, čo k nej prišlo len o štyri roky mladšie dievča s vlasmi v príšernom stave. Kayley však odmietla toto jej prianie splniť a namiesto toho sa podujala na náročnú premenu, ktorou svojej klientke zachránila život!

Slovo depresia sa v dnešnej dobe používa až príliš často. Každá teenagerka ňou „trpí“ a nemá problém sa s touto svojou „diagnózou“ pravidelne chváliť na sociálnych sieťach. Preto sa nikto nemôže čudovať, že vážnosť tejto choroby sa dnes už berie na veľmi ľahkú váhu.

Ľudia trpiaci depresiou majú problém s vykonávaním aj úplne základných a jednoduchých úkonov, akými je dokonca aj česanie vlasov. Preto keď si mladá klientka – ktorej identita je anonymná – požiadala o vyholenie hlavy, nakoľko ju čakalo školské fotenie pred nástupom do školy, Kyley odmietla jej požiadavku splniť. A to aj napriek tomu, že dievča malo vlasy príšerne pomotané, zlepené a plné lupín. Toto jej rozhodnutie len posilnilo vyhlásenie mladej slečny o tom, že sa kvôli svojim vlasom cíti bezcenná.

Kyley na svoj facebookový profil napísala, že jej to zlomilo srdce a snažila sa spraviť všetko, čo bolo v jej silách, aby jej vlasy zachránila. A skutočne tak aj spravila!

Kyley strávila záchranou vlasov neuveriteľných trinásť hodín, rozložených do dvoch dní, aby dievčaťu vrátila sebavedomie, zmenila pohľad na seba samú a tiež aby ukázala svetu, aké dôležité je mentálne zdravie. Spravila tak úžasný čin, za ktorý ju nesmierne obdivujeme!

Zdroj: boredpanda.com | Foto: boredpanda.com, pixabay.com