Stále je tomu iba zopár hodín, čo sme mohli prostredníctvom RTVS vidieť jedinečný charitatívny projekt s názvom Noc nádejí. Pozornosť bola venovaná deťom s onkologickým ochorením, pričom práve Juraj Bača sa stal jedným z moderátorov a v programe dokonca aj spieval. Išlo však o jeho moderátorskú premiéru, ktorú si rozhodne zapamätá do konca života.

Večer plný srdcervúcich príbehov sa musel dotknúť nejedného Slováka, vrátane slovenského herca Juraja Baču. Téma zákernej choroby sa ho bytostne dotýka, keďže pred rokmi mu zobrala dobrého kamaráta. Pred galavečerom sa dokonca rozhodol navštíviť detskú onkológiu na Kramároch, keďže chcel mať jasnú predstavu o celom procese liečby.

Deti, ktoré si prešli peklom, ho natoľko zasiahli, že sa hviezda markizáckeho seriálu REX rozhodla zaregistrovať do registra darcov kostnej drene. Je pripravený pomôcť okamžite, ak bude mať možnosť. Taktiež vyzýva k dobrému skutku aj ostatných divákov: ,,Naozaj si myslím, že toto je najmenej, čo pre nich môžeme urobiť, zaregistrovať sa a takou malou štipkou zo seba pomôcť,“ uviedol v rozhovore odhodlaný Juraj.

V prípade ak vás zaujala možnosť pomôcť, nikdy to nebolo ľahšie. Stačí iba vzorka vašich slín, aby ste niekomu mohli zachrániť život. Aj z vás sa tak môže stať ,,Dobrák od kosti“!

Prihlášku do Národného registra darcov kostnej drene nájdete >>>TU<<<!

Zdroj: topky.sk | Foto: Instagram, Facebook