Jessica Alba musí platiť. A nie málo! Krásna americká herečka bola totiž zažalovaná ohľadom svojej kozmetickej firmy ,,The Honest Company“, ktorá, ako bolo zistené, obsahuje karcinogénne látky! 

Spoločnosť „The Honest Company“, ktorá patrí slávnej herečke, sa zaoberá výrobou hygienických a kozmetických produktov aj pre malé deti. Podľa vyjadrení majiteľky sú výrobky tejto firmy čisté a ekologické a taktiež sú vhodné aj pre dojčatá či batoľatá. Ale tieto smelé vyjadrenia herečky asi nebudú tak celkom založené na pravde, hoci sa nimi tak veľmi hrdila. Vyplýva to z faktu, že sa jej spoločnosť mimosúdne vyrovnala, aby sa vyhla žalobe a zaplatila neuveriteľných 1,55 milióna amerických dolárov.

Jej produkty sú karcinogénne!

V testoch, ktoré boli na jej produktoch robené, bolo podľa „Wall Street Journal“ zistené, že obsahujú karcinogénny Natriumlaurylsulfát, čo bolo dôvodom na žalobu. Firma bola obvinená z podvodu, čo ale stále odmieta. Napriek tomu miliónovú pokutu zaplatila, pretože dlhodobý súdny proces by ju vyšiel oveľa drahšie. No keby možno Jessica vedela dať za svoje výrobky ruku do ohňa, vec by riešila úplne inak…

Zdroj: gala.de | Foto: Instagram, awallpapersimages.com