Kokosový olej bol donedávna ospevovaný ako liek na všetko a jeho blahodárne účinky na organizmus sa ani nedali spočítať – VŠETKO je vraj ale inak! Uznávaná profesorka dokonca hovorí o jede…

Móda sa netýka iba oblečenia, áut, dizajnu či hudby. Móda ovplyvňuje aj našu chladničku. Quinoa, chia, goji, matcha, acai – zoznam „moderných“ potravín, ktoré sú vynášané až do nebies vďaka prosperujúcim účinkom na naše telo je obrovský. Ani vedci však nie sú neomylní a častokrát sa o potravinách, z ktorých sme spravili alfu a omegu nášho jedálnička, ukáže krutá pravda. Najnovšie šokujúce zistenie sa týka kokosového oleja.

kokosovy olej

Uznávaná harvardská profesorka Karin Michelsová prirovnáva kokosvý olej k jedu a považuje ho za jednu z najhorších jedál, ktoré môžeme skonzumovať. Michelsová vyvracia klamlivý stereotyp o kokosovom oleji ako o zdravšej alternatíve masla alebo bravčovej masti – podľa profesorky je ďaleko škodlivejší! Tradičné maslo obsahuje 52 % nasýtených tukov, zatiaľ čo v kokosovom oleji ich je až 86 %. Minulého roku prišli americkí vedci so zistením, že tento olej zvyšuje hladinu LDT cholesterolu (tj zlého cholesterolu), čo môže viesť k srdcovým ochoreniam alebo až k mŕtvici.

Zdroj: business insider | Foto: Pixabay