Ale áno, prečo to popierať? Randenie je zábava! Tá zmes očakávania a nádeje, príšerné či menej príšerné zážitky, nad ktorými sa s kamarátkami dodatočne srdečne zasmejeme… Iste, toto obdobie má čosi do seba, len potom príde moment, kedy vás počet skrachovaných vzťahov a pokazených schôdzok začne frustrovať. A vy viete, že už nechcete strácať čas s nesprávnymi mužmi. Našťastie, existuje zaručený spôsob, ako overiť, že s tým človekom oproti vám máte vôbec šancu. Stačí položiť 10 jednoduchých otázok!

A zostavovali ich tí najpovolanejší: psychológovia a rozvodoví právnici. Musíte uznať, že TÍTO sa v danej problematike určite vyznajú.

Niektoré otázky sa vám budú možno zdať príliš osobné, zbytočné, či dokonca trápne, ale spomeňte si na tie mesiace či roky, ktoré možno ušetríte:

1. Si ženatý/ máš vážny vzťah?

Ak sa vám zdá táto otázka hlúpa, vedzte, že pre mnohých mužov nie je harmonický vzťah či verná manželka žiadnou prekážkou pri „balení“ dôverčivých dievčat pre zábavu. Správna odpoveď je LEN a LEN: „Som slobodný,“ prípadne „Som rozvedený!“ A pozor, to je na míle vzdialené od: „Nefunguje nám to,“ „Sme odlúčení,“ „Chystáme sa rozviesť,“ „Sme v rozvodovom konaní“ a úplne najobľúbenejšej: „Je to komplikované…“

2. Ustielaš si ráno posteľ?

Táto jednoduchá otázka odhaľuje priority človeka: Čo je dôležitejšie – čistota a poriadok alebo čas. Uprednostňuje pomalý spôsob život alebo chce žiť rýchlo?

3. Čítaš filmové recenzie alebo vyberáš podľa pocitu?

Vďaka tejto otázke ľahko zistíte, či ste si podobní, a teda či ste obaja senzitívny alebo intuitívny typ. Niektorí ľudia nemôžu kúpiť zubnú kefku bez toho, aby si prečítali stovky recenzií, zatiaľ čo iní môžu ísť na dovolenku a rezervovať si hotel bez toho, aby sa pozreli na jeden názor. Ak patríte k rôznym typom a správanie vášho partnera vás dráždi, je rozhodne namieste si premyslieť, či by ste boli schopná s ním žiť.

4. Ktorá činnosť ťa najviac rozčuľuje?

 

Je normálne, že na rande chceme zapôsobiť čo najlepšie, ale pod povrchom môžeme až pridlho skrývať osobné črty, ktoré by mohli viesť k neúprosnému konfliktu. Ak váš objav potrebuje dokonalú čistotu a vy ste nespútaná bordelárka, potom máte obaja veľký problém.

5. Ako často sa rozprávaš s rodičmi/ inými príbuznými?

Frekvencia komunikácie s rodičmi a závislosť človeka na ich názore môže hrať rozhodujúcu úlohu vo vzťahu párov. Mnoho dlhoročných partnerstiev stroskotalo práve na fakte, že jeden z partnerov neustále uprednostňoval potreby rodičov pred potrebami vzťahu. Na druhej strane, zlé vzťahy s rodičmi môžu byť znakom nestabilného duševného stavu. Títo ľudia nemusia byť schopní zotrvať vo vzťahu dlhší čas a nemusia vedieť, ako robiť kompromisy.

6. Povedz mi o svojom najhoršom rande

Stojí za to položiť túto otázku, ak máte pocit, že vaše rande prebieha úspešne. Môže to byť skúškou toho, do akej miery je váš vyvolený v pohode a pripravený vám povedať niečo osobné. Na druhej strane je to dobrý spôsob, ako zistiť, či je táto schôdzka skutočne odlišná od tej hrozivej nočnej mory, o ktorej vám práve rozpráva.

7. Prečo skončili tvoje predchádzajúce vzťahy?

Možno nepríjemná, ale efektívna otázka. Pomôže vám pochopiť, či je človek schopný objektívne vnímať situáciu, vyvodiť správne závery alebo je viac náchylný obviniť ostatných a nevie si priznať svoje chyby. Označuje mieru vyzretia osobnosti.

8. Ak by si vyhral 20 miliónov, čo by si s nimi urobil?

Otázka môže odhaliť systém hodnôt a pomôže vám definovať, či je dotyčný egoista alebo láskavý a starostlivý človek. Tiež takto ľahko zistíte, ako je obratný v užívaní financií, či by dokázal ušetriť napríklad na dom alebo byt.

9. Čo z tvojho života by si si chcel zapamätať v starobe?

Rozhovor o tejto téme je niekedy skutočná zábava. Je to výzva hovoriť o vašej fantázii, a zároveň pomáha odhaľovať reálne životné priority človeka. Keď hovoríme o tom, čo robíme teraz (ako napríklad: „Je to môj posledný rok v škole“ alebo „pracujem ako sekretárka“), nevysvetľuje to, čo nás zaujíma alebo o čo snívame.

10. Aký je tvoj názor na trest smrti?

Áno, túto otázku ste si prečítali správne. A môžete ju nahradiť aj inou, no rovnako zložitou. Vo všeobecnosti sa neodporúča začínať témy, ako trest smrti, legitímnosť interrupcie, náboženstvo či politické konflikty, ale vy sa musíte rozhodnúť: Chcete sa za každú cenu vyhnúť potenciálnemu konfliktu alebo si nájsť partnera? Tieto otázky skôr alebo neskôr aj tak otvoríte. Okrem toho pri náročnejších témach sa ľudia paradoxne viac uvoľnia, podelia sa o skryté myšlienky a prejavia emócie. A to všetko vám o ňom povie viac, ako 10 ďalších schôdzok.

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me; pixabay.com