Je dobojované a my poznáme výhercu tohtoročnej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2017. Zo začiatku spomedzi ostatných nevynikal. Potom však zaspieval za doprovodu sláčikov, klavíra a získal si srdcia všetkých divákov v sále i pri televíznych obrazovkách. Dámy a slečny, zoznámte sa s víťazom Salvadorom Sobralom!

Finále 63. ročníka súťaže Eurovision Song Contest 2017 sa konalo 13. mája v Kyjeve, hlavnom meste Ukrajiny. Aj keď to zo začiatku mnohí nečakali, prvenstvo si uchmatol 27-ročný Portugalec Salvador Sobral so svojou baladou „Amar Pelos Dois“, čo v preklade znamená Láska pre dvoch. Jeho vystúpenie bolo jednoduché a bez zbytočných svetelných efektov alebo tančekov.

Podľa niektorých bol jeho úspech zaslúžený, no iní by výhru dopriali bulharskému spevákovi Kristianovi Kostovovi a piesni „Beautiful Mess“, ktorý obsadil druhé miesto. Trojicu víťazov uzatvára skupina SunStroke Project z Moldavska a pieseň „Hey Mamma“. Aj keď sa, žiaľ, naša krajina súťaže nezúčastnila, bývalá slovenská slávica Jana Kirschner sa vyjadrila k víťazovi prostredníctvom sociálnej siete Facebook: ,,Čo sme sa dozvedeli zo včerajšieho finále Eurovision Song Contest? Že portugalština je jeden z najkrajších jazykov sveta. Že naozajstných muzikantov ešte celkom nevystriedali vreštiace plastikové bábiky, že možnosti je v hudbe nekonečne veľa, ako napríklad spojenie jódlovania a rapu… no tu sme sa dozvedeli, že táto kombinácia naozaj nefunguje. Že do Európy prekvapivo patri aj Austrália))) No najmä sme sa dozvedeli meno vítaza. Salvador Sobral spoločne s jeho sestrou napísali pieseň, ktorá mi dnes celý deň ide v hlave. Ktorá si ma celkom podmanila a získala a ako ukázalo hlasovanie, nebola som sama. Ľudia zo všetkých svetových strán cítili to isté. Nech žije hudba. Nech žije zmena. Nech žije Salvador Sobral..“ Čo hovoríte na víťaza vy? :)

Výherca Salvador Sobral- Amar Pelos Dois

Kristian Kostov- Beautiful Mess

SunStroke Project- Hey Mamma

Zdroj/Foto: Facebook | Video: YouTube