Internetom pred pár dňami otriasla kauza spojená s používaním telefónov počas šoférovania. Stalo sa tak po tom, ako polícia pokutovala známeho moderátora Sajfu za streamovanie počas jazdy, k čomu sa neskôr vyjadril aj Patrik Vrbovský, Jasmina Alagič či Kristína Tormová.

Všetko to začalo nevinným vysielaním naživo. Matej Cifra sa počas jazdy autom natáčal, keď ho vtom zastavila okoloidúca hliadka a udelila mu pokutu za nezodpovedné správanie na ceste. Moderátor celú situáciu natočil na video, pričom k záveru uviedol, že to isté robí aj slovenský raper Rytmus a pokutu ešte nikdy nedostal.

Netrvalo dlho a na Sajfove video zareagoval aj samotný Vrbovský, ktorý sa nechal počuť, že sa mu nepáči to, že ho verejne nabonzoval polícii a zatiahol do daného problému. Krátko nato sa ozvala aj Patrikova snúbenica Jasmina Alagič, ktorá si servítku pred ústa vôbec nedávala.

Chcela by som Sajfovi poradiť ako budúcemu otcovi, aby to možno tiež skúsil eliminovať, prípadne aspoň sa nad tým zamyslieť,“ rozhorčovala sa tehotná Jasmina na Cifrovu adresu. Následne sa svoj názor rozhodla vyjadriť aj herečka Kristína Tormová, ktorá sa takisto postavila na stranu ľudí pohoršujúcich sa nad využívaním telefónu počas šoférovania.

Po vyjadreniach Vrbovského, Alagič či Tormovej tak z celej situácie obišiel slovenský komik v poriadne tmavom svetle. Ľudia ho začali na sociálnych sieťach atakovať nadávkami za to, že využíval svoj mobil za volantom a dokonca si z toho robil aj srandu pred stovkami fanúšikov. Našli sa však aj takí, ktorým sa na tom celom niečo nezdá…

Bolo to celé dohodnuté?

Podľa všetkého by sa mohlo jednať o šikovne vymyslenú kampaň s dobrou myšlienkou. „Sajfa je dobrý moderátor, ale zlý herec. Chválim tento projekt,“ reaguje jedna z fanúšikov po zhliadnutí Matejovho videa, kde dostal pokutu 50 eur. „Účelovo spravená kampaň na to, aby ľudia nepoužívali telefón za volantom. Zatiahol do toho aj ostatné známe osobnosti na Slovensku, aby sa to rozšírilo ešte viac. O pár dní to dajú na pravú mieru,“ vyjadril sa ďalší z divákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

A čo si o tom celom myslíte vy? Ide skutočne o zhodu náhod a Matej dostal pokutu len krátko po tom, čo spustil živé vysielanie, alebo ide podľa vás o pripravovaný projekt s cieľom upozorniť verejnosť na riziko vyplývajúce z telefonovania za volantom?

Reakcie ľudí pod Sajfovým videom, kde dostal pokutu

Foto: YouTube, Instagram/Sajfa, Jasmina_Alagic, Kristina.Tormova, Milanwtf, Facebook, Twitter