Vypracované telo, uhrančivý pohľad a podmanivý hlas Janka Koleníka dostáva  mnohé ženy, ktoré v tichosti závidia jeho hereckým kolegyniam ich vášnivé scény, do kolien. Teraz ho však uvidíte v trochu inej polohe.

Televízia z bratislavskej Koliby už v roku 2015 avizovala niekoľko noviniek, z ktorých jednou je aj výpravný projekt s pracovným názvom ,,1890″. Historické seriály sú vo svete čím ďalej, tým populárnejšie a na to stavila i televízia JOJ. V tomto prípade nejde o prevzatý námet, ale o pôvodný slovenský. Historicko kriminálny seriál bude priestorovo vsadený do prostredia kaštieľa Betliar a jeho okolia, časovo do 19. storočia. Sympatický Koleník v ňom stvárni úlohu budapeštianskeho detektíva Martona, ktorý rieši zločiny inšpirované skutočnými historickými prípadmi.

2

Seriál sľubuje divákom dramatické tempo a moderné vizuálne spracovanie, ktoré zaručia jedinečný, originálny zážitok. Okrem panelákového mafiána uvidíte aj jeho niekdajšieho ,,poskoka“ Milana Ondríka a tiež dvoch českých hercov Stanislava Majera a Filipa Kaňkovského. Hoci bol 13-dielny seriál avizovaný ako novinka pre rok 2016, v televízii ho pravdepodobne uvidíte až na jar 2017. Nakrúcanie je totiž naplánované na prelom leta a jesene.

Foto: Facebook