Teplé letné dni sa už nezadržateľne blížia a obchodné reťazce sa pretekajú so zľavami na chutné červené jahody. Už sme vám spomenuli, prečo je dobré toto ovocie konzumovať, teraz je na rade, aby sme vám ponúkli chutný recept ako ich zúžitkovať.  

Tento recept je vhodným aj v prípade, ak čakáte hostí a nemáte veľa času na prípravu zložitejšieho občerstvenia. A samozrejme, je veľmi chutný. Ak obľubujete teplé ovocné šatôčky v supermarketoch, odteraz si ich môžete pripraviť aj samy doma! A navyše je to jednoduché a rýchle!

Na prípravu budete potrebovať:

  • 1 lístkové cesto
  • 120 g krémového syra (Mascarpone, Lučina) alebo jemného tvarohu
  • 50 g cukru + na posypanie
  • cca 230 g čerstvých jahôd nakrájaných na plátky
  • 1 lyžičku (5g) vanilkového extraktu
  • 1 rozšľahané vajce na potretie

Postup:

Rozvaľkané lístkové cesto si vertikálne rozrežete približne na tri rovnaké časti. Bočné strany narežete šikmo na tenké pásiky.

3

V miske si zmiešate krémový syr alebo tvaroh s cukrom a vanilkovým extraktom. Natriete ho na strednú časť lístkového cesta a na plnku navrstvíte jahody nakrájané na plátky.

4

Postupne prekladáte narezané časti, raz z jednej a raz z druhej strany, až kým neprídete na koniec.

5

4. Vrch potriete rozšľahaným vajíčkom a posypete cukrom. Dáte piecť do vyhriatej rúry na 200°C približne 25 – 30 minút až dozlata. Čas je však orientačný, závisí od typu vašej rúry.

Jednoduché, však? Stačí už len nakrájať a servírovať. Prajeme dobrú chuť! :-)

6

Presný návod na prípravu nájdete aj vo videu.

Foto: Youtube, Video: Youtube