Sociálne siete pohltila virálna aplikácia, prostredníctvom ktorej si užívatelia dokážu zmeniť tvár na ich staršiu podobu. Podľa najnovších informácií sa však nejedná o tak nevinnú zábavu, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať!

Otázka súkromia na internete sa stáva čoraz viac diskutovanou. Vývojári sa snažia prísť na čo najbezpečnejšie online aplikácie kvôli tomu, že si verejnosť začína uvedomovať nebezpečie zdieľania ich osobných údajov na sociálnych sieťach. Zrejme práve preto je zarážajúci fakt, že sa do tak širokého povedomia dostal najnovší druh zábavnej appky.

Zmenený Rytmus, Barbora Švidraňová či Ján Tribula

Stovky ľudí a známych osobností totiž zaplavujú svoje účty zábermi, kde ich môžeme vidieť v staršej podobe vďaka spomínanej aplikácií v telefóne. Podľa najnovších informácií zahraničného magazínu Daily Mail by si však používatelia mali dať pozor na jej skrytú hrozbu.

Momentálne najsťahovanejšia aplikácia je síce zadarmo, avšak jej stiahnutím súhlasíte s používaním dát vášho telefónu. Pokiaľ sa prihlásite cez Facebook, dávate dokonca tvorcom plný prístup k vašim osobným informáciám.

Majú prístup k informáciám a k mobilnej kamere, môžu vytvoriť databázu o ľuďoch z celého sveta so znalosťami, aké si neviete predstaviť,“ znejú varovné slová pred používaním danej zábavky ruskej spoločnosti.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram, Pixabay.com