Väčšina rodičov, ktorým záleží na budúcnosti svojich detí, bazíruje na tom, aby ich ratolesti nosili domov samé jednotky. Je to však pre ich šťastie skutočne tak potrebné? 

Českú pedagogičku Andreu Nguyen, ktorá je zástankyňou moderných metód výučby, sleduje na Instagrame takmer 100-tisíc ľudí a na Tik-Tok viac ako polmilióna. Práve mladá mamička dostala od triednej učiteľky svojej dcérky mimoriadne zaujímavý list. Slová z neho ju dostali natoľko, že ich musela posunúť ďalej.

„Už onedlho začnú vaše deti dostávať všetky známky. Viem, že by ste chceli, aby sa im darilo čo najlepšie, ale, prosím, pamätajte, že medzi žiakmi sedí aj umelec, ktorý nepotrebuje vedieť matematiku. Je tam budúci podnikateľ, ktorého nezaujíma prvouka alebo angličtina. Je tam športovec, pre ktorého fyzická kondícia je dôležitejšia než český jazyk. Je tu budúci lekár, ktorý možno nemá výtvarné cítenie. Ak vaše deti dostanú skvelé známky, výborne, a ak nie, prosím, neberte im ich sebavedomie a dôstojnosť. Povedzte im, že je to v poriadku, že je to iba známka. V živote ich čakajú omnoho dôležitejšie veci. Povedzte im, že bez ohľadu na to, akú známku dostanú, milujete ich a nebudete ich súdiť. Prosím, urobte to, a keď to urobíte, sledujte, ako vaše deti dobudujú svet. Jedna písomka alebo zlá známka nevezmú ich talenty a sny. A prosím, nemyslite si, že doktori a inžinieri sú jediní šťastní ľudia na svete,“ prečítala dojatá mamička, šťastná z toho, že jej dcérka Nelka má tak super učiteľku. Jej video na Tik Toku nazbieralo behom týždňa viac ako 1,5 milióna pozretí!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

@andrejkajulie♬ původní zvuk – Andrea Nguyen

Zdroj/Foto: Instagram/andrejkajulie, Tik Tok/andrejkajulie