Pomaly, ale isto sa nám blíži najkrajší čas v roku, na ktorý sa už určite všetci poriadne tešíme. Okrem toho, že túžime zimné sviatky stráviť s blízkymi pri slávnostne prestretom stole a darčekoch, mnohí si konečne doprajeme vytúžený oddych. A práve k dokonalej pohode by mali okrem iného prispievať aj vydarené vianočné reklamy, ktoré v sebe naviac ukrývajú dôležité posolstvá.

Známe svetové spoločnosti sa o takomto čase zvyčajne doslova predbiehajú v tom, kto vypustí do éteru ten najlepší vianočný spot. Tá pravá víťazná reklama by v sebe okrem pekných postáv a príbehu mala ukrývať aj čosi navyše. Ľudia totiž hľadajú motivujúci odkaz či posolstvo, ktoré by ich naladili na tú správnu sviatočnú vlnu.

vianoce

O slovo sa najnovšie prihlásila svetoznáma firma Apple, ktorá len včera predstavila svoj vianočný príspevok pre rok 2018. Nevšedné animované video šíri heslo „Share Your Gifts/ Podeľ sa o svoje dary“  – táto internetová reklama sa za jediný deň stala virálnou po celom svete, nakoľko dosiahla už vyše milióna pozretí.

apple christmas

Hoci sa motív tohto príspevku zdá byť veľmi pôsobivý, samotné spracovanie reklamy sa zas až tak veľmi nepodarilo. U svetových spoločností takýchto rozmerov sme totiž zvyknutí na to, že nás ich reklamy ohúria a prinesú nevídaný zážitok. Tentokrát sa však nápaditý pokus skončil tak trochu fiaskom. Zo samotného videa totiž nie je tak celkom jasné, čo presne sa reklamou jej tvorcovia snažili ľuďom povedať.

Krátka ukážka znázorňuje príbeh dievčaťa, ktoré si neustále odkladá nejaké papiere, aby sa o nich nikto nedozvedel. Napokon sa však tieto papiere náhodou rozletia do celého sveta, pričom sa náhle dostanú k ďalším ľuďom, ktorí sú z tajného obsahu úplne nadšení. V celom tomto videu však chýba akási pointa alebo zlomový bod, ktorého by sme sa mohli chytiť a zistiť, o čom to vlastne celé je. Čo si o novej vianočnej reklame myslíte vy?

               Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete                                      ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=3dJCroCMBPM

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube, pixabay.com