Internet priniesol do našich životov množstvo nových príležitostí. Samozrejme, aj nejaké hrozby, ak sa však správate obozretne, nič vám nehrozí. Obávať sa internetu kvôli nejakým potencionálnym rizikám by bolo podobné, ako báť sa vyjsť na ulicu, pretože by tam mohol byť zlodej alebo ľad, na ktorom sa pošmyknete. Dámy, chopte sa príležitosti, ktorú vám internet ponúka. Aj vďaka nemu sa zotierajú rozdiely medzi ženami a mužmi. Kedysi boli programátormi výsadne iba muži. A dnes? Keď narazíte na ženu programátorku, nie je to nič výnimočné. Tak kde začať?

Informácie s cenou zlata

Máte cit pre webdizajn? Láka vás grafika? Rada sa hráte s fotografiami, retušou, farbami? Máte jedinečnú príležitosť – Youtube. Nájdete tam návody, rady, tipy, triky, ako zvládnuť grafické editory. Nielen od bežných grafických dizajnérov, ale aj od špičkových profíkov, ktorí pracujú pre prestížne agentúry. Neplatíte nič, stačí si zapnúť internet, pozrieť si video a robiť krok po kroku, ako to vidíte na monitore. Nič nie je lepšie, ako učiť sa od profíka.

Online kurzy zadarmo

Láka vás tvorba www stránok? Programovanie? Nemusíte vedieť žiadny príkaz, nemusíte poznať žiadny program a aj tak sa to dokážete naučiť. Kvalitne a zadarmo. Ako? Navštívite Codecademy.com, zadarmo sa zaregistrujete a tam sa učíte základy html, programovania, kódovanie prostredníctvom jednoduchých kurzov. Samozrejme, že sa ich náročnosť bude stupňovať, no nie je to nič, čo by ste nezvládli.

Na založenie firmy nikdy nie je neskoro

Na internete nájdete stovky inšpiratívnych blogov, ktoré vám dodajú odvahu začať podnikať. Ženy, ktoré sa pustili do niečoho, čo ich baví sú ochotné podeliť o svoje skúsenosti. A nielenže uspeli, ale sú bohaté, šťastné a robia to, čo ich baví. Na zakladanie spoločnosti nie je nikdy neskoro. Nájdite aj vy svoju inšpiráciu a objavte smer, o ktorom ste netušili, že vás bude baviť a budete v ňom taká dobrá.