Starí, mladí, neznámi i známi. Covid-19 si nevyberá a svoju silu ukazuje v čoraz väčšom množstve. Pred malou chvíľou priznal nakazenie koronavírusom aj ten, ktorý sa každodenne snaží robiť všetko preto, aby Slovensko v boji s ním obstálo čo najlepšie. Premiér Igor Matovič posiela z karantény ľuďom silný odkaz.

,,Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým, ako to boli oficiálne výsledky,“ uvádza na svojom Facebooku Igor Matovič, o ktorého nakazení Covidom-19 informoval pred malou chvíľou web Aktaulity.sk.

Premiér Slovenskej republiky

,,Deväť mesiacov mi nezáležalo na ničom viac, ako na ochrane zdravia a životov tých najbezbrannejších z nás. Na životoch starých a chorých ľudí, ktorí sa zrazu znenazdajky stali rukojemníkmi nášho prístupu k nim. Deväť mesiacov neustále bojujem s ľuďmi, ktorí merajú mieru pandémie len množstvom zatvorených barov a huckajú tým ľudí proti opatreniam a (vlastnej) vláde … a priznávam, už nevládzem a tešil som sa aspoň na pár dní bez stresu,“ pokračuje vo svojom príspevku vyčerpaný premiér, ktorého nasledujúce obdobie nebude ani zďaleka prebiehať podľa plánov.

Predseda vlády prosí nás všetkých, aby sme boli opatrní. ,,Viem, pozerať na cudzieho človeka ako na číslo v rade, je pohodlné a v dnešnej dobe u mnohých populárne.
Lenže ľudia čísla nie sú a žiadna starká a starký si naše sebectvo nezaslúži. Žiaden chronicky chorý človek si nezaslúži, aby sme ním opovrhovali a jeho život považovali za menejcenný, len preto, lebo my sme vraj “slobodní”. Nie, nie sme! Sloboda neznamená šírenie nenávisti voči snahe chrániť najslabších. Sloboda neznamená, že naše práva sú absolútne a bezbranní majú len držať hubu a modliť sa, aby neumreli. Sloboda neznamená, že život onkologického pacienta je menej ako právo na pôžitky života sociopata,“ napísal Matovič, ktorý mal vianočné sviatky stráviť ako pomocná sila v nemocnici.

,,Áno, štatisticky by som to mal prežiť bez újmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to. Prepáčte, prosím. Som ako slon v porceláne a robím chyby … ale neviem sa toho zbaviť. Neviem sa v tejto vojne odpútať od pre mňa jediného podstatného cieľa – chrániť to najvzácnejšie, čo zostalo tým najbezbrannejším z nás. Ich zdravie a životy. Pomôžte mi v tom, prosím. BUĎME ĽUĎMI,“ ukončil svoju spoveď z karantény premiér, ktorého slová vzbudzujú v ľuďoch ľútosť… Prajeme veľa síl a skoré uzdravenie!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Facebook/Igor Matovič