Plesová sezóna je za dverami a vy ešte stále nemáte tie správne šaty? Muži to majú oproti ženám omnoho jednoduchšie. Klasický frak, čierne topánky a motýlik. Elegantná klasika, s ktorou nie je až toľko námahy. Zato dámy sa pripravujú niekoľkonásobne dlhšie a tým teraz nemyslíme iba hodiny strávené u kaderníka.

Už 9. januára odštartuje plesovú sezónu tradičný Ples v opere. Slovenská smotánka sa stretne, podporí tak správnu vec a ,,obyčajným“ ľuďom zaháji čas zábavy a tanca. Ak ešte, milé dámy, nemáte vybrané šaty a stále tápete, máme pre vás zopár rád.

Zvoľte si šaty, ktoré lichotia vašej postave. Čo na tom, že sú nádherné a vy ste z nich namäkko, keď v nich vyzeráte ako jaternica. To, že vo výklade žiaria na figuríne, ešte neznamená, že aj vy v nich budete vyzerať ako princezná.

1

Ak vás Boh hore obdaril naozaj štedro, siahnite po šatách, ktoré vaše prsia udržia celý večer na uzde. Stačí, že ich obdivuje váš partner v súkromí. Nevystavujte ich na obdiv celej plesovej sále.

V prípade, že nemáte postavu modelky – dlhé štíhle nohy a osí driek, ale ste v niektorých partiách plnšia, vyhnite sa extra obtiahnutým šatám. Najmä v rizikových partiách! A rozhodne nesiahajte po ,,nude“ šatách, ak nemáte postavičku tip-top.

Nezabúdajte, že pri róbach záleží aj na farbách, nakoľko nie každej žene pristanú všetky odtiene. Či už na pleti alebo na postave. Ak ste plnších tvarov, vyhnite sa ružovučkým nadýchaným šatám. Namiesto elegantnej dámy, by ste v zrkadle mohli vidieť skôr tortu. Ak máte príliš svetlú pleť, dajte červenú bielym šatám. Možno v nich budete vyzerať pekne, ale rozhodne nie zdravo.

O trendoch, aké strihy, látky a motívy sú in, vám kázať nebudeme. Samy sme zástankyne názoru, že šaty nemusia byť z najnovších kolekcií svetových návrhárov. Ak ich však žena vie nosiť s noblesou a je v nich krásna, trend z nich urobí.

Milé dámy, hurá do obchodov a ku krajčírkam. Niektoré možno ešte budete mať šťastie a šaty vám stihne ušiť do tohtoročného plesu. Nezabudnite aj na doplnky. Jemné k výrazným šatám, k jednoduchým zasa niečo viditeľnejšie. A nechajte sa hýčkať – korunu krásy zverte do rúk profesionálovi.

Foto: Pinterest