Poznáte to: špeciálne pasty, bieliace prúžky a iné prípravky, ktoré nie vždy prinesú požadovaný efekt. Navyše, pri niektorých procedúrach je potrebné siahnuť hlbšie do vrecka. Existuje však aj jednoduchšie a lacnejšie riešenie zažltnutých zubov, a to príroda! Vďaka nej môžete mať perlovo biely úsmev rýchlo a hlavne „za pár drobných“.

 

Sóda bikarbóna

Asi najznámejším bielidlom zubov je práve jedlá sóda, niektorí ľudia uprednostňujú aj čistý prášok do pečiva. Oba sa v tomto prípade používajú ako zubná pasta. Kefku zľahka navlhčíte vodou, vložíte do prášku a touto hmotou si umyjete zuby. Ale pozor! Túto metódu sa neodporúča používať často, pretože môže poškodiť zubnú sklovinu.

Jahody

Pravidelná konzumácia jahôd, či už so šampanským alebo bez, zbavuje zuby žltkastej farby. Blahodárna je ich šťava a drobné zrniečka, ktoré svojou štruktúrou čistia povrch skloviny. Táto maškrta sa dá rozpučená použiť aj ako pasta.

Citrón

Namiesto drahej ústnej vody z obchodu skúste citrónovú šťavu. Pre lepší efekt a belšie zuby použite neriedenú. Ďalším citrusovým ovocím, ktoré vám môže pomôcť je pomaranč, konkrétne jeho šupka. Stačí si vnútornou časťou asi tri minúty pretierať zuby.

Mäta

Nielen ovocie, ale aj bylinky vedia urobiť zázraky. Mäta prieporná je známa svojou liečivou schopnosťou hlavne pri nachladnutí a chrípke. To však nie je jej jediná výhoda. Taktiež má antibakteriálne účinky, zbavuje ústnu dutinu baktérií a pomáha pri zápale ďasien. Okrem toho bieli chrup a osviežuje dych. Najjednoduchším a najlepším spôsobom ako využiť mätu je žutie jej listov. Účinný je aj odvar, ktorý poslúži ako zdravá ústna voda.

Kokosový olej

Tento produkt je jasným dôkazom, že nielen chemickou cestou sa dá dosiahnuť hollywoodsky úsmev. Stačí do hustej hmoty namočiť prst, prejsť po celej ploche zubov, nechať pôsobiť aspoň 5 minút a nakoniec vypláchnuť čistou vodou.

Aby efekt trval

Pri umývaní zubov by ste nemali sledovať čas, ale sústrediť sa na kvalitu čistenia. Aspoň 10 dní po bielení nepite červené víno, kávu, čierny a zelený čaj, nejedzte cviklu, sójovú omáčku, kečup a zabudnite na čučoriedky. Pokiaľ chcete namiesto žltých zubov perličky, odložte nabok aj cigarety. Odporúča sa zvyknúť si piť pohár čistej vody po každom jedle či po farebných limonádach. Ústna dutina sa prepláchne a zuby sa nebudú tak zafarbovať.

Foto: Pinterest