Johnny, oh, Johnny. Jedinečný, charizmatický a plný prekvapení. Hoci má tento muž mnohých tvárí po päťdesiatke, stále vie očariť nejednu ženu. Akoby aj nie, keď za jeho nevinným, no predsa šibalským pohľadom ukrýva dušu rockera a bohéma? 

Johnny Depp pochádza z Owensboro v Kentucky a na hereckú dráhu sa vydal vďaka kolegovi Nicolasovi Cageovi, s ktorým ho zoznámila jeho prvá manželka Lori Anne Allison. Mladý Johnny sa chcel stať pôvodne rockovou hviezdou, kvôli čomu zanechal aj stredoškolské štúdium. Napriek tomu, že v sebe ukrýva skutočne veľký hudobný talent, herec je jedným z mála, ak nie jediný, kto prešiel kvôli svojej postave desiatkami diametrálne odlišných premien vizáže. Prvou významnejšou úlohou, vďaka ktorej sa dostal do povedomia mladšieho publika, bolo stvárnenie policajta v komédií ,,Jump Street“. Okrem povestného Jacka Sparrowa z Pirátov z Karibiku stvárnil aj Nožnicovorukého Edwarda, Sweeneyho Todda, Willyho Wonku z Charlieho továrne na čokoládu či Deana Corsa z Deviatej brány. Johnny je dvorným hercom šialeného režiséra Tima Burtona, ktorý ho s radosťou premieňa do jedinečných a nezabudnuteľných úloh.

Johnny Depp bol dlhé roky vo vzťahu s francúzskou modelkou, herečkou a príležitostnou speváčkou Vanessou Paradise, s ktorou má dve deti. Po ich rozchode sa však netopil v slzách dlho a už o pár týždňov sa zasnúbil s krásnou herečkou Amber Heard, s ktorou sa zoznámil pri nakrúcaní filmu ,,Rumový denník“. Nech je ako chce, Depp je ako chameleón a my sa už dnes tešíme na jeho ďalšie filmové premeny.

Bon-Bon- Kým sa zotmie

bon-bon Before night Falls Roux- Čokoláda

Dean Corso- Deviata brána

dean corsoDon Juan deMarco

Don juan de marcoNožnicovoruký Edward

edwardVeľký zlý vlk- Príbehy z lesov

into the woodJack Sparrow- Piráti z Karibiku

Barnabas Collins- Temné tiene

johnyBláznivý Klobúčnik- Alica v krajine zázrakov

George Jung- Kokain

Charlie Mortdecai- Mortdecai: Veľká fúzatá lúpež

Victor van Dort- Mŕtva nevesta

mrtva nevesta tima burtona Tonto- Osamelý jazdec

Frank Tupelo- Turista

Willy Wonka- Charlie a továreň na čokoládu

Sweeney Todd- Diabolský holič z Fleet Street

sweeney todd

Foto: Facebook