V dnešnej dobe sa stalo veľmi moderným trendom, že mladí ľudia našu krajinu opúšťajú s cieľom nájsť za hranicami lepšie finančné ohodnotenie. Ak si však záujemca o poctivú prácu nedá dostatočný pozor, môže sa cesta za snom zmeniť na úplný horor. Svoje o tom vie aj čitateľka Gabika, ktorá sa s nami podelila o mimoriadne nepríjemnú životnú skúsenosť.

Už dlhšie som premýšľala o práci v zahraničí, nakoľko pochádzam z malej dediny na východe Slovenska, kde sa firmy o nových zamestnancov rozhodne potrhať nejdú. Učinila som preto zásadné rozhodnutie a spolu s kamarátkou sme si naplánovali odchod z rodnej krajiny. Všetko sa zdalo byť ideálne až do momentu, kedy sa moja najlepšia priateľka rozhodla z odvážnych plánov vycúvať. Mňa to však neodradilo.

Zena
Ilustračná fotka

V ten večer som si pred spaním prebehla niekoľko inzerátov pôsobiacich čo najdôveryhodnejšie. Zaujala ma ponuka na prácu v Grécku, kde by som okrem makania v hoteli mohla voľné chvíle tráviť relaxom na slnkom zaliatej pláži. V tej chvíli bolo rozhodnuté. Autorovi inzerátu som ešte pred spaním odoslala e-mail a krátko nato sme spoločne začali pracovať na mojom vycestovaní. Všetko prebiehalo úplne hladko, dokonca mi majiteľ agentúry uhradil takmer celú sumu z hodnoty letenky do cieľovej destinácie. Môjmu novému dobrodružstvu tak už v ceste vôbec nič nestálo.

Ak sa chcete aj vy podeliť o svoj príbeh, píšte na [email protected] alebo nás kontaktuje prostredníctvom Facebooku — TU —

Let bol krátky a príjemný –  po pristátí ma v príletovej hale čakal sympatický mladík v okuliaroch, ktorý ma odprevadil do auta. Všetko nasvedčovalo tomu, že moje plány sa skvele vydarili, a že mám pred sebou niekoľko nezabudnuteľných mesiacov plných zaujímavých skúseností. Cestou sme míňali jeden hotel za druhým a ja som už horela nedočkavosťou, pred ktorým z nich naše luxusné vozidlo zastaví. Na moje počudovanie však šofér ešte aj po dvoch hodinách v jazde stále pokračoval. Začínala som už pociťovať miernu únavu i nervozitu. Na moje otázky neznámy muž reagoval len letmým úsmevom a mávnutím ruky.

Obavy sa stupňovali

Prešla ďalšia polhodina. Cítila som už hlad a obavy v mojom vnútri sa čoraz viac stupňovali. Začínala som svoje rozhodnutie odísť z rodnej domoviny poriadne ľutovať. To som však ešte netušila, že skutočné peklo ma ešte len čaká…

Auto konečne zastavilo pred luxusnou vilou patriacou pravdepodobne nejakému boháčovi. Vyložili ma aj s batožinou v cudzom meste uprostred tmavej noci a nechali tak. Bola som už príliš unavená na ďalšie otázky či odpor, a tak som len čakala, čo sa bude ďalej diať. Vo dverách sa zjavil starší pán, ktorý ma milo privítal a pozval dnu. Už v tej chvíli mi bolo jasné, že práca v 4-hviezdičkovom hoteli sa nekoná.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Grécky dôchodca sa ma však láskyplne ujal, a tak som na malú chvíľku znovu pocítila nádej, že tento výlet ešte predsa len dobre dopadne. No v priebehu najbližších dní som zažila krutosť najhrubšieho zrna. Z minúty na minútu sa zo mňa stal zajatec vo vile neľútostného cudzinca tisíce kilometrov od blízkych.

Spomínam si, ako som sa zrazu prebrala na studenej podlahe, ležiac pripútaná o radiátor pod oknom malej izbičky. Všetky moje osobné veci boli preč, nemala som šancu nikoho kontaktovať. Úlisný chlap ma chodil pravidelne kontrolovať a pri každej návšteve sa ma nechutne dotýkal po celom tele. Nechal ma takto ležať celé dni, počas ktorých ma niekoľkokrát zneužil.

Ilustračná fotka

Po troch týždňoch bez dostatočného príjmu jedla i tekutín som už bola natoľko oslabená, že som na jeho slová takmer nereagovala. Hnusný pracháč sa ma neustále na niečo vypytoval, dával mi rôzne návrhy, no keď napokon videl moju absolútnu nečinnosť, zrejme som pre neho stratila cenu. Po troch týždňoch väzenia ma z uzavretej miestnosti odvliekol na strechu domu.

Tam som strávila ďalšie štyri dni, počas ktorých sa o mňa môj väzniteľ takmer vôbec nezaujímal. Zrejme som už v takom biednom stave pre neho atraktívnou korisťou nebola a tak ma tam takmer nechal vyhladovať. Pri poslednej návšteve sa nado mnou šedivý cudzinec nečakane zľutoval a náhle ma vyslobodil zo zajatia. Pred oslabené nohy mi hodil letenku a 100 eurovú bankovku. Tento moment bol pre mňa ako najkrajšie vykúpenie z pekla.

Pri pohľade na vytúžený papierik som však pochopila, že neľútostný muž o mne zrejme vôbec nič nevedel. Daroval mi totiž letenku do Berlína, no v tej chvíli mi to už bolo jedno. Bola som voľná a iba na tom záležalo. Neznámy muž ma odviezol ďaleko od domu, kde som strávila posledné týždne, aby som nemala šancu to miesto znovu nájsť. Peniaze som neskôr použila na cestu do mesta, odkiaľ som odletela do Nemecka. V Berlíne som za posledné drobné z telefónnej búdky kontaktovala sestru, ktorá ma konečne po týždňoch nepredstaviteľného utrpenia vytrhla z pazúrov najhoršieho zážitku môjho života.

Od mojej ťažkej skúsenosti ubehlo už takmer 10 rokov. Hoci sa mi tieto riadky nepísali ľahko a kvôli zachovaniu vlastnej anonymity som musela niekoľko detailov v článku vynechať, prostredníctvom svojho príbehu by som chcela ženy upozorniť na to, aby si prácu v zahraničí vždy poriadne premysleli. Nenechajte sa nachytať na sladké rečičky či lákavo vyzerajúce ponuky a každý inzerát si desaťkrát vopred overte, nech nedopadnete ako ja.

slzy
Ilustračná fotka

Zdroj: slovakwoman.sk | Foto: Pixabay.com