Slávny príbeh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi sa dočkal pokračovania! Autorka J. K. Rowling si prizvala ešte ďalších dvoch spisovateľov Jacka Thornea a Johna Tiffanyho, ktorí jej pomohli s novým príbehom. Ako to bude všetko pokračovať ?

Ôsma časť príbehu sa bude volať ,,Harry Potter and the Cursed Child“ (vo voľnom preklade teda Harry Potter a prekliate dieťa). Dej sa bude odohrávať devätnásť rokov po veľkej bitke Harryho s Voldemortom a zameriava sa na jeho vzťah so synom, Albusom Severusom. Harry je pracovníkom na Ministerstve mágie, kde mu všetko prerastá cez hlavu, je manželom a otcom troch detí. Jeho syn, Albus Severus, musí bojovať s váhou rodinného dedičstva, o ktoré ani nestál. Niekedy však prichádza tma v najneočakávanejších miestach.

Kniha vyjde v Anglicku 31. júla 2016 – teda na ,,výročie“, keď Hagrid navštívil Harryho s tortou na jeho narodeniny a zmenil mu život.

Bez názvu

Okrem knihy sa však tento príbeh predstaví aj ako divadelná hra, ktorá bude mať v Londýne predpremiéru 7. júna a premiéru 30. júna. Diváci, ktorí sa už na príbeh tešia, si môžu registrovať lístky od 30. októbra minulého roka a zaplatia za ne od 15 do 130 libier (cca od 19 – 165 €).

Foto: Wallpaperscraft