Program V siedmom nebi prináša za každým do našich obývačiek množstvo sĺz, ale aj poriadny hnev, a to väčšinou voči nášmu štátu. V uplynulej epizóde sme tak boli svedkami príbehu talentovaného chlapca s hendikepom, ktorý je vo svojom obore celosvetovým šampiónom, avšak rodná krajina ho nepodporila ani centom.

V nedeľnej časti Siedmeho neba sme mohli sledovať nielen ťažký osud Emky, ktorá má oboch rodičov nepočujúcich, pričom zároveň tiež prekonala rakovinu, ale aj Downíka Filipka.

Napriek tomu, že 20-ročný Filip sa narodil s Downovým syndrómom, rodičia by ho nevymenili za nič. Majú totiž doma skvelého a mimoriadne talentovaného syna. A práve hendikep mladého chlapca priviedol k hipoterapii, vďaka ktorej rodina zistila, že vie Filipko úžasne jazdiť na koni.

Nadaný jazdec sa každým dňom zdokonaľoval, až sa dnes môže pýšiť množstvom ocenení, z ktorých najvýznamnejšie je určite olympijské zlato a titul majster sveta. Častokrát ale preteká aj so zdravými, ktorých úspešne prekoná, čo sa mu naposledy podarilo v Amerike na Majstrovstvách sveta, kde zo 700 súťažiacich skončil na nádhernom druhom mieste, pričom len on jediný bol hendikepovaný.

A hoci je Filip úspešným slovenským športovcom a skvelým motivátorom pre ostatné deti, štát ho v jeho rozvoji podporiť nechce – vraj športovci s mentálnym postihnutím na pomoc nemajú nárok, čo poriadne zarazilo aj samotného moderátora Vila Rozborila.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Keď si človek predstaví rad za radom ten náš parlament, tak si povie, že oni by mali mať k mentálnemu problému blízko. Nie? Oni by mali mať pochopenie. Prečo ho nemajú?,“ vyjadril sa Vilo, ktorého názor zdieľa množstvo Slovákov súcitiacich s mentálne znevýhodnenými športovcami. Naopak, Filipkovi ľudia venovali na sociálnych sieťach obrovskú podporu, rešpekt a uznanie, ktoré si rozhodne od všetkých z nás zaslúži!

Ukážka zo Siedmeho neba s Filipom

Zdroj: Joj.sk | Foto: Joj.sk