Narodila sa ako najmladšia zo štrnástich detí v malom kanadskom mestečku Charlemange. Už odmalička bol jej život úzko spätý s hudbou, ktorej sa venovala celá rodina, a tak nebolo nič nezvyčajné, že už ako päťročná mala za sebou nejaké tie vystúpenia pred verejnosťou. A čo bolo jej najväčším snom? Predsa stať sa uznávanou speváčkou!

A jej najbližší ju v tom vrelo podporovali. Keď mala dvanásť, jej matka a jeden z bratov pre ňu napísali pieseň, ktorú následne nahrali a poslali jednému z najuznávanejších manažérov v krajine, Renému Angelilovi.

Ten, keď počul nádherný hlas mladého dievčatka, neváhal a okamžite si ich dal s matkou zavolať. Keď po prvýkrát naživo počul jej dychberúci prejav, rozplakal sa. Toto stretnutie však načisto zmenilo životy oboch rodín. René, zaslepený tým čistým a dojemným hlasom, neváhal založiť svoj vlastný dom, aby si mohol vziať hypotéku, ktorou by financoval jej prvý album. A spravil dobre.

Z mladej chudobnej dievčiny sa stala v rodnej Kanade okamžite hviezda a o pár rokov neskôr aj v krajine galského kohúta (Francúzko). Prvým výrazným úspechom bola výhra medzinárodnej pesničkovej súťaže v Japonsku, ale naplno prerazila až po tom, čo vyhrala Eurovíziu, kde reprezentovala Švajčiarsko. V momente, kedy sa naučila plynule anglicky a v tomto jazyku nahrala album, začala útočiť na prvé priečky svetových hitparád a celý svet už dobre poznal meno tejto drobnej speváckej divy.

Mladá Kanaďanka usilovne pracovala a nahrávala jeden album za druhým. Aj svoje detstvo a mladosť obetovala vášni, ktorej absolútne podriadila svoj život. Hoci nikdy nebola obletovanou krásavicou, jej skutočné čaro vždy pramenilo zvnútra a jej hlas vždy prenikal až priamo do srdca.

Asi najväčší úspech jej priniesla titulná pieseň ku veľkofilmu Titanic, ktorú pôvodne ani nechcela nahrať. Presvedčil ju však jej manžel. A áno, jej životným partnerom a najlepším priateľom sa časom stal práve jej manažér. Muž, ktorý jej už od prvej chvíle veril a časom ich spolupráca prerástla do pravej a nefalšovanej lásky, ktorú spečatili v roku 1994 veľkolepým sobášom. Napriek tomu, že René bol od nej o dvadsaťšesť rokov starší a uštipačným rečiam neprajníkom, ich manželstvo vydržalo aj ťažké skúšky.

Prvou bola Reného rakovina, ktorá ich zastihla ešte počas ,,titanikovskej éry“. Umelkyňa, ktorá bola v tom čase na vrchole svojej speváckej kariéry, sa načas stiahla do ústrania, aby sa mohla venovať svojmu milovanému manželovi. A možno aj vďaka obrovskej láske a podpore sa z toho úspešne dostal a mohli tak spolu dobývať svet.

Speváčka túžila po dieťati, no to sa im, žiaľ, dlho nedarilo splodiť. Naplniť toto prianie jej však pomohla až moderná medicína a vďaka umelému oplodneniu sa dnes môže tešiť zo sedemnásťročného syna Reného Charlesa a sedemročných dvojčať Eddyho a Nelsona.

Táto spevácka hviezda pozbierala snáď všetky možné ocenenia, vrátane dvoch Oscarov, Grammy, Icon Awards,….. No napriek obrovskému úspechu, ktorý sa jej vďaka usilovnosti, tvrdej disciplíne a húževnatosti podarilo dosiahnuť, stále ostala veľmi skromná, milá a pozorná ku svojmu okoliu.

Už viete, o ktorú speváčku ide?

Ak ste hádali Celine Dion, patrí vám obrovský potlesk. :)

Celine je už v súčasnosti, žiaľ, vdovou. Životný príbeh ich lásky tak pretkala až krutá smrť, ktorá zasiahla v januári 2016 po tom, čo sa Renému rakovina opäť vrátila. Oddaná manželka sa aj vtedy stiahla do ústrania a zrušila ázijské turné i koncerty v Las Vegas, kde má od roku 2003 trvalé angažmán.

Na sklonku Reného života si však želal, aby sa Celine opäť vrátila na pódium a pokračovala tak v tom, čo obaja milovali. Verný muž, ktorého blížiaci sa koniec bol viac ako istý, jej tak chcel uľahčiť jeho odchod a aj vo svojej smrteľnej vôli si prial, aby neprestala spievať. A tak ako si naplánoval, už mesiac po jeho pohrebe stála na doskách divadla Ceasar Palace v Las Vegas.

Celine so svojim milovaným manželom…

… na koncertnom pódiu…..

… a so svojimi synmi, v ktorých našla oporu po smrti svôjho manžela.

Aj takto sa Celine, ktorá je už čerstvá päťdesiatnička, rokmi menila!

V týchto dňoch sa Celine musela podrobiť operácií v dôsledku pretrvávajúcich ťažkostí s patentnou poruchou sluchovej trubice. Dúfame, že sa z toho čo najskôr dostane a už čoskoro bude svojim fenomenálnym hlasom obšťastňovať svet!

Držíme Ti palce, Celine!

Foto/Video: Facebook, Instagram