Sociálnymi sieťami a slovenskými médiami aktuálne koluje nešťastný záber policajtov pôsobiacich v Banskej Bystrici. Neuveríte, čo si dvojica príslušníkov zákona dovolila počas služby!

Ruku na srdce, každý z nás je len človek a nie stroj, takže je pochopiteľné, že robíme chyby. Avšak dať si šlofíka počas služby, navyše, keď mottom vašej práce je „pomáhať a chrániť“? Nuž počas spánku páni policajti asi nikomu nepomôžu a ani nikoho neochránia.

Budú vyvodené dôsledky

Neznámej žene sa podarilo odfotiť dvojicu policajtov spiacich počas práce v služobnom aute. Záber sa okamžite dostal na sociálne siete, kde sa k nemu začali hromadiť poriadne nahnevané komentáre. Ako píše portál mybystrica.sme.sk, mesto a mestská polícia už nepríjemnú situáciu riešia. K celej veci sa vyjadrila aj hovorkyňa primátora Dominika Mojžišová. „Voči uvedeným príslušníkom mestskej polície budú vyvodené dôsledky v zmysle zákonníka práce. Nakoľko ide i hrubé porušenie pracovnej disciplíny, dotknutým zamestnancom budú odobraté osobné príplatky i navrhované koncoročné odmeny. Veríme, že takáto situácia sa v Banskej Bystrici viac nezopakuje,“ dodala.

Ani slová Mojžišovej neostali bez odozvy. „Chudáci prišli o príplatky. Hrozné. Ja ak by som zistil, že mi zamestnanec prespí celý deň v práci, tak ma na mieste padáka,“ napísal Martin. Samozrejme, mnohí Slováci, a teda najmä Bystričania, jeho názor zdieľajú. „Vraj podľa zákonníka práce. Za takéto hrubé porušenie býva okamžitá výpoveď. Toto je len výsmech pre obyvateľov mesta. Je to to isté, ako keď sem dávali fotky spiacich policajtov. Tiež sa našlo pár slniečkárov, ktorí ich obhajovali, vraj chudáci iste ťažko pracovali na vyberaní pokút, a tak sa zrobili, že zaspali v aute. Žiaľbohu, poznám zopár príslušníkov, ktorí sa radi a často chvastajú, čo robia v službe za naše dane. Ale to sem ani radšej nejdem písať. Lebo by im vypálili stanicu nahnevaní občania,“ reagoval Ondrej. A čo si o spiacich policajtoch myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Ukážka reakcií Slovákov na spánok policajtov počas služby

Zdroj: mybystrica.sme.sk, Facebook/Banská Bystrica – kam mieriš? | Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Lucia Zúbeková, depositphotos.com