Je to tu! Dlho očakávaný filmový triler ,,Únos“ z pera slovenskej režisérky Mariany Čengel Solčanskej, ukázal konečne svetu trailer aj titulnú pieseň. Príbeh, ktorý napísal sám život a dodnes v nás vyvoláva zmiešané pocity, príde do kín už 2. marca 2017.

Kto by si nepamätal či aspoň nepočul o udalostiach, ktoré sprevádzali mladú slovenskú republiku? V mysliach, a najmä v mnohých životoch zarezonoval únos syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Aj keď tento príbeh nemá dobrý koniec, slovenská režisérka Mariana Čengel Solčanská sa rozhodla premietnuť tieto udalosti na filmové plátno.

„Posledný deň prvého roku mladej slovenskej republiky sa chýli ku koncu. Všetci oslavujú. Kráľ podsvetia Efendi aj Prezident. Iba Predseda nemá čo oslavovať. Prezident, ktorému on sám vyšliapal chodník k funkcii, odmietne vymenovať jeho šikovného Chalaniska za ministra. Prezident sa stane nepohodlným. Ako ho prinútiť počúvať, čo chce Predseda?“

Povedomé však? Práve takto vtedy fungovala politika. Ak ste nepohodlnou, jednoducho ste skončili, a to vo všetkých možných významoch tohto slova. Keď mladá novinárka Marta (Rebeka Poláková) nájde hlavu svojho brata v záhrade, zapletie sa do niečoho veľkého. Snaží sa pomôcť spravodlivosti, ale sama sa dostáva do problémov.

Tvorcovia filmu Únos stavili na skvelé herecké obsadenie. Prezidenta Michala Kováča stvárnil Ján Gresšo, predsedu stojaceho za únosom jeho syna si zahral skvelý Maroš Kramár. Okrem nich budete mať možnosť vo filme vidieť Milana Ondríka (predsedov syn), Dana Heribana (Efendi), Adyho Hajdu (šéf tajných), Borisa Farkaša (predseda parlamentu), Kristínu Farkašovú (predsedova asistentka), Evu Pavlíkovú (prvá dáma), Marka Igondu (kňaz) a mnohých ďalších skvelých hercov zo slovenskej scény.

„Dozvedieť sa pravdu znamená navždy stratiť ilúzie.“

Okrem očakávaného traileru má film aj skutočne výstižnú titulnú pieseň a sprievodný videoklip. Ten si vzal pod patronát jeden z najpopulárnejších slovenských raperov, Kali. Singel s názvom „Pravda je len jedna“ vás vtiahne do sveta politiky takej, akou skutočne bola. Sprostredkovane prežijete vďaka skladbe a filmu zúfalstvo a bezmocnosť, akú prežíval aj náš bývalý prezident Michal Kováč.

Trailer k filmu Únos

Oficiálny singel- Pravda je len jedna

Foto/Video: Facebook, Youtube